Jaki router do internetu kablówki multimedia

Witam

Mam laptopa z wifi chciałbym zastosować u siebie w mieszkaniu router ,żeby nie używać Acera w jednym miejscu.Bardzo proszę o odpowiedzi

-Jaki router u mnie będzie działał (jaki model czy na allegro dostanę takie cudo w kwocie do 100zł)

-czy do routera muszę mieć podłączony jakiś komputer stacjonarny żeby przekierowywał sygnał na laptop?

-czy trudna jest konfiguracja i czy nikt nie będzie mi podkradał łącza:)

Mam łączę kablowe z firmy Multimedia przez skrętke chyba 8-żyłowe mieszkam w toruniu

pozdrawiam Salmooo

TP-Link TL-WR543G

Nie. To router zajmuje się wszystkim i jest zupełnie niezależnym urządzeniem.

Trudna jeśli pierwszy raz na oczy widzisz router, a do tego nie masz żadnego wsparcia. Na instrukcję obsługi routera nie licz. Już prędzej my Ci pomożemy ;]

Nie będzie podkradał jeśli zabezpieczysz swoją sieć.

http://www.allegro.pl/item839470466_ap_ … aster.html

a może być taki ??

http://www.multimedia.pl/modemwifi

tak ale w tej ofercie muszę płacić abonament za to urządzenie nie wiem czy to opłacalne ???a mi chodziło czy się ten nada co podałem link.

Nadać się nada, ale zbyt nowoczesny sprzęt to nie jest.

Witam

zakupiłem ten router wr340g mam sieć kablową Multimedia może mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak skonfigurować całość żeby korzystać z sieci bez przewodowej.

Będę miał podłączony tylko laptop bez żadnych stacjonarnych PC.A z instrukcji to dużo nie rozumiem.??

Tak robi się to na moim sprzęcie. U Ciebie jest co najmniej podobnie :wink:

:arrow: Operation Mode : AP Router

:arrow: Network > WAN - zapewne Dynamic IP (pierwsza opcja), reszta bez zmian.

:arrow: Wireless > Wireless Settings : SSID (nazwa Twojej sieci), Region : Poland, Channel np. 1 (rzadko używany i najczęściej niezakłócany), Mode : 54 Mbps, zaptaszkowane Enable Wireless Router Radio oraz Enable SSID Broadcast, jeśli chcesz zabezpieczyć sieć : zaptaszkowane Enable Wireless Security, Security Type : WPA-PSK/WPA2-PSK, Security Option : WPA2-PSK, Encryption : AES, PSK Passphrase (hasło do Twojej sieci), reszta bez zmian i jak zwykle Save.

To powinno wystarczyć do poprawnego działania netu. Reszta to już ewentualnie dopieszczanie gdyby np. nie działała jakaś sieciowa gra lub p2p.