Jaki router do internetu kablówki multimedia

(Salmooo) #1

Witam

Mam laptopa z wifi chciałbym zastosować u siebie w mieszkaniu router ,żeby nie używać Acera w jednym miejscu.Bardzo proszę o odpowiedzi

-Jaki router u mnie będzie działał (jaki model czy na allegro dostanę takie cudo w kwocie do 100zł)

-czy do routera muszę mieć podłączony jakiś komputer stacjonarny żeby przekierowywał sygnał na laptop?

-czy trudna jest konfiguracja i czy nikt nie będzie mi podkradał łącza:)

Mam łączę kablowe z firmy Multimedia przez skrętke chyba 8-żyłowe mieszkam w toruniu

pozdrawiam Salmooo

(Gorgoroth) #2

TP-Link TL-WR543G

Nie. To router zajmuje się wszystkim i jest zupełnie niezależnym urządzeniem.

Trudna jeśli pierwszy raz na oczy widzisz router, a do tego nie masz żadnego wsparcia. Na instrukcję obsługi routera nie licz. Już prędzej my Ci pomożemy ;]

Nie będzie podkradał jeśli zabezpieczysz swoją sieć.

(Salmooo) #3

http://www.allegro.pl/item839470466_ap_ ... aster.html

a może być taki ??

(Ataserwis) #4

http://www.multimedia.pl/modemwifi

(Salmooo) #5

tak ale w tej ofercie muszę płacić abonament za to urządzenie nie wiem czy to opłacalne ????a mi chodziło czy się ten nada co podałem link.

(Gorgoroth) #6

Nadać się nada, ale zbyt nowoczesny sprzęt to nie jest.

(Salmooo) #7

Witam

zakupiłem ten router wr340g mam sieć kablową Multimedia może mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak skonfigurować całość żeby korzystać z sieci bez przewodowej.

Będę miał podłączony tylko laptop bez żadnych stacjonarnych PC.A z instrukcji to dużo nie rozumiem.??

(Gorgoroth) #8

Tak robi się to na moim sprzęcie. U Ciebie jest co najmniej podobnie :wink:

:arrow: Operation Mode : AP Router

:arrow: Network > WAN - zapewne Dynamic IP (pierwsza opcja), reszta bez zmian.

:arrow: Wireless > Wireless Settings : SSID (nazwa Twojej sieci), Region : Poland, Channel np. 1 (rzadko używany i najczęściej niezakłócany), Mode : 54 Mbps, zaptaszkowane Enable Wireless Router Radio oraz Enable SSID Broadcast, jeśli chcesz zabezpieczyć sieć : zaptaszkowane Enable Wireless Security, Security Type : WPA-PSK/WPA2-PSK, Security Option : WPA2-PSK, Encryption : AES, PSK Passphrase (hasło do Twojej sieci), reszta bez zmian i jak zwykle Save.

To powinno wystarczyć do poprawnego działania netu. Reszta to już ewentualnie dopieszczanie gdyby np. nie działała jakaś sieciowa gra lub p2p.