Jaki router do kablówki?

Zawsze można ukryć sieć. Czyli jeżeli ktoś będzie szukał sieci bezprzewodowych to jej nie bedzie w ogóle na liście. Pozatym jakieś trudne hasło :slight_smile: Ja mam tak zrobione

Po długich przemyśleniach zamówiłem w końcu EDIMAX BR-6215SRg :mrgreen:

Mam nadzieję że będzie się dobrze sprawował :slight_smile:

pozdrawiam

Wczoraj odebrałem router :mrgreen:

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, niestety wczoraj nie zdążyłem go jeszcze podłączyć i zobaczyć jak się sprawuje.

pozdrawiam

no to naprawdę masz super wrażenie z tego routera, lol

czekam na opinię o sprzęcie :slight_smile:

Witam

Jak na razie nie udało mi się poprawnie ustawić routera.

I niestety serwer druku nie współpracuje z moją drukarką, HP LJ 1020 (trochę to dziwne bo działa z 1018) :cry:

Co do ustawień to mam taki problem, loguje się do edimaxa i ustawiam wszystko po kolei, akceptuje i ustawienia się nie zapisują :?

Przed chwilą znowu próbowałem go skonfigurować i zauważyłem dziwną rzecz, w Firefoxnie niby wszystko się zapisuje, natomiast w IE7 ustawiam, zapisuje i dalej mam poprzednie ustawienia. Ale jak dam “usuń historię przeglądania” to wszystko jest ok. Widocznie mam coś nie tak z IE7.

Jak będę w domu to spróbuje go skonfigurować i zobaczyć czy nie mam coś namieszane w IE7.

Skonfigurowałem Edimaxa i śmiga jak na razie bardzo dobrze.

Ale udało się dopiero pod Firefoxem. Pod IE7 się nie dało, nie wiem czemu.

pozdrawiam

Witam,

Rozumiem, że udało ci się rozwiązać problem z drukowaniem na HP LJ1020 podłączonej do routera EDIMAX 6215sRG ?

Mam dokładnie taką samą konfigurację, HP1020 i Edimax6215, ale jak na razie nie udało się zmusić drukarki do pracy w sieci.

Próbowałem już instalować drukarkę na fikcyjnym porcie ( LPT2) i przypisywać mu adres routera (net use LPT2: \192.168.0.1\HPLJ1020), ale nie udało się.

Jeśli udało ci się, Gabrychu, rozwiązać problem z drukarką i routerem, to chętnie skorzystam z twojej wiedzy :slight_smile:

Pozdrawiam,

Niestety nie udało mi się uruchomić drukarki, pomimo tego że kombinowałem na wszystkie sposoby.

Przeszukałem instrukcję obsługi i na liście kompatybilności nie ma mojego modelu, czyli raczej (na pewno) nie współpracuje z tym ruterem.

pozdrawiam

Mam pytanie czy ktoś mogłby mi podpowiedziec jak podłączyc drukarke Hp LaserJet 1018 do routera edimax Br-6215SRg, niestety próbowalem sobie poardzic z tym sam ale niestety drukarka nie jest widziana w sieci! !!

Sugeruję sprawdzić w instrukcji

lub tutaj

Opisze mój problem troszkę dokładniej… konfiguruję router i właczam print server tak jak w instrukcji nastepnie dodaje drukarke, jako drukarkę lokalną podłaczoną na porcie TCP/IP która podpusuje pod adres 192.168.2.1 nazwa IP_192.168.2.1 w ustawieniach protokół LPR nazwa kolejki lpt2 bo tą właznie zaze mam podpisaną w konfiguracji pod port 2 pod którym jest podłaczona drukarka i właczony stan protokułu SNMP niestety gdy coś próbuje wydrukować plik normalnie jest wysyłany do drukarki jednak drukarka nie zaczyna drukować tak jakby te pakiety gdzies po drodze gineły.

Moze ktos mi cos podpowie co mogę mieć zle utawione???

Po kilku probach konfiguracji drukarka mi ruszyła jedak gdy podłaczyłem Pendrive do drugiego portu znowu przestała drukowac i nie mogę jej zmusic do ponownego dzialania…

Spróbuj wyłączyć SNMP Status Enabled w ustawieniach portów.

Miałem podobny problem z moją drukarką. Ustawiłem wszystko według instrukcji i nic nie drukowało się, a po wyłączeni SNMP drukowanie działało.

Spróbuj, może pomoże :slight_smile:

Niestety ten sposób też juz probowałem i nie pomógł , może ktoś ma jakiś inny pomysł???

Ja mam tego dlinka i nigdy mi sie jeszcze nie zawiesil .

Mam takie pytanko, otóż chcę podłączyć przewodowo komputer i beprzewodowo xbox’a 360. Czy ten router jest w stanie to zrobić? Mam normlaną kablówkę.

http://www.pentagram.pl/produkty/sieci_i_komunikacja/routery_w_tym_adsl_i_wi_fi/cerberus_p_6331_42

Tutaj masz troche o adresie mac http://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_MAC . Pewnie chodzi ci o ten router http://www.agito.pl/routery_wi_fi/asus_ … 32296.html . Musisz do niego dokupić dysk twardy na usb jak chcesz korzystać z bittorenta bez włączonego kompa . Co do adresu mac to nie jestem pewien ale w jest chyba jednak filtrowanie według adresów mac więc byś musiał go zarejestrować w astrze i płacić te 16 zl.

Musisz skopiować adres MAC komputera, który do tej pory był podłączony do internetu i wpisać w ustawieniach rutera.

Start > Uruchom > cmd > ipconfig -all > adres fizyczny = adres MAC

Jak chcesz wykopać dziurę na działce to nie używaj młota pneumatycznego

Polecam Wireless Router 802.11g całkiem przyzwoity standard na 4 kompy za naprawde nieduże pieniądze, a internet masz na pewno w tym przysłowiowym WC. Mam go od dłuzszego czasu i tylko raz mi się zawiesił - to wyłączyłem go na 5 min. i znów hula bez problemów. Możesz go używać do kablówki np. UPC lub modemów TP czy DIALOGU. Pozdrawiam.