Jaki router do kablówki?

(dao) #1

Poszukuję jakiegoś taniego routera do kablówki, co mozecie polecić, czym kierować się przy wyborze ?

(ralph7) #2

To zależy czego oczekujesz... np. ja mam router z access pointem (w celu stworzenia bezprzewodowej sieci). Jest to D-Link DI-524. Mam go już parę miesięcy i jestem zadowolony.

(Suck) #3

ja uzywam Linksysa WRT54GC i jestem z niego bardzo zadowolony, zero problemow, latwa konfiguracja i male rozmiary

(dao) #4

mam kablówkę i chciałbym mieć bezprzewodowy dostęp do internetu w całym mieszkaniu

(Suck) #5

no to ten router ktory ci podalem spelnia ta zadania bez zarzutu

(ralph7) #6

tzn. chcesz mieć zarówno bezprzewodowy, jak i przewodowy (do samego bezprzewodowego wystarczy Ci zwykły access point). Polecam tego D-Linka :slight_smile:

(dao) #7

właśnie chciałem tego d-linka cena jest ok i sporo pochlebnych opinii czytałem, powinien być dobry by chodzić sobie z lapkiem po mieszkaniu i wszędzie mieć net :slight_smile:

(Malydragon) #8

ja polecam EDIMAX BR 6204 WG nie grzeje sie nie zacina jest bardzo dobry i tani

P.S.

nie polecam D-Linków, zastanów się nad moją propozycją lub jakimś routerem Linksys

(dao) #9

no to mam prawdziwy dylemat teraz

już upatrzyłem sobie w sklepie tego dlinka za 120 pln teraz miałbym dylemat

(Malydragon) #10

D-Link`i się wieszają i strasznie grzeją czego ja nie zauważyłem podczas używania swojego Edimaxa, a żebyś miał jeszcze większy dylemat dodam, że ceny urządzenia podanego przeze mnie zaczynają się od 90 zł.

(gabrychu) #11

Ja polecam Linksysa, robią najlepszy i pewny sprzęt. Czasami warto wydać więcej i kupić coś pewnego. Wejdź sobie na http://www.agito.pl/routery_i_modemy/ro ... 756.M.html lub http://sklep.benchmark.pl/katalog_4874.html i poczytaj sobie opinie o sprzęcie.

Z tego co słyszałem jest bardzo dużo podróbek D-Link'nków. Mam kilka D-Linków w pracy i WiFi chodziło różnie. Raz chodziło, raz nie nie wiadomo dlaczego. Dlatego polecam Linksysa. Sam zastanawiam się nad kupnem dla siebie.

(Malydragon) #12

Zgadzam się, ale jak ktoś ma okrojony budżet to nie może sobie pozwolić na "luksusy". Będę upierał się na swoim i radze Edimaxa ja korzystam i nie zawiesił się ani razu ani się nie przegrzał - korzystam około roku z niego.

(kamo565) #13

Ja polecam Linksys WRT54GC sam go używam w sieci kablowej Vectra żadnych problemów na allegro kosztuje 127zł łatwa konfiguracja POLECAM :smiley: :smiley:

(Reksio50) #14

Też mam ten router też w vectrze ale nie potrafię go skonfigurować żeby dobrze działał mi azureus nie wiem co mam ustawić ( mam stałe publiczne ip) próbowałem forwardować porty ustawić dmz, ale kiszka ciągle za natem. Jak podpinam modem bezpośrednio do kompa wszystko jest ok ( modem motorola ). Pomocy :!:

(gabrychu) #15

Ja się teraz zastanawiam nad Edimax'em. Znalazłem dwa fajne modele, jeden w najnowszym standardzie n, drugi z serwerem wydruku i nas'em. No i ceny są całkiem ciekawe :wink:

http://pcarena.pl/page/81979/Edimax-BR- ... ydaj-N-oc/

http://pcarena.pl/page/81598/2/EDIMAX-B ... m-wydruku/

Linksys jest dobry ale nie mają modelu z serwerem wydruku, niestety, no i ta cena w porównaniu do Linksysa :?

Zastanawiam się też nad D-Link DIR-615.

malydragon a gdzie kupiłeś swojego Edimaxa?

(Malydragon) #16

u siebie w mieście w sklepie komputerowym :slight_smile: naprawdę polecam od 4 miesięcy chodzi 24h i nie ma żadnego problemu :slight_smile:

(gabrychu) #17

Masz w swoim modelu możliwość wyłączenia wifi?

Taka funkcja by mi się przydała i byłbym wdzięczny za odpowiedź.

U nas z dostępnością w sklepach Edimaxa jest problem, najszybciej pewnie Allegro.

Już prawie zdecydowałem się na Linksysa WRT54GC bo cenę ma dobrą ale zauważyłem że nie można wyłączyć wifi.

pozdrawiam

(Borys951) #18

Też polecam EDIMAX, róniez korzystam z niego i jestem zadowolony ani razu nie zerwał połączenia, co u D-LINK się zdarza, co do grzania sie D-LINKów to o tym nie słyszałem, ale polecam EDIMAX

(Bolo92) #19

A po co Ci wyłączać Wi-Fi ?

(gabrychu) #20

Przydatna opcja. Jeśli gdzieś wyjeżdżam na dłużej wyłączam wifi i wiem, że nikt niem będzie korzystał z mojego neta :slight_smile:

W pracy mam wyłączone wifi bo jak by ktoś przypadkiem skorzystał z udostępnionych danych mogło by być nieciekawie :wink: