Jaki router do laptopa i komputera wi-fi pod neostrade?

Witam

Mam komputer (Windows XP) oczywiście ma jakaś kartę sieciową. Mam też lapotpa (Vista) który odbiera bezprzewodowo internet (czy to jest wi-fi?) i mam też neostrade 1mb I modem (thomson speedtouch 330)dodam jeszcze że kiedyś miałem modem (sagem fast 1400w) do neostrady i po nim pozostał mi taki jakby mały biały usb który też jest dodawany gdy ma się liveboxa.(to tak nawiasem mówiąc) Chce kupić modem który będzie powodował iż ten lapotop będzie “odbierał” internet bezprzewodowo i komputer też żeby jakoś go “odbierał” może właśnie przez ten biały "usb"ze starego modemu?

Musisz kupić modem z wi-fi. Wtedy podłączasz laptopa do Internetu bezprzewodowo, a PC normalnie kablem LAN

:shock: Nie modem tylko router z modemem.

Polecam Linksys WAG200G

A jeśli mam router gembird fast ethernet switch 8 Port 10/100Mbps to czy mogę do niego dokupić modem wi-fi? I czy jeśli podłancza się internet przez wi-fi to czy on chodzi wolniej czy tak samo jak przez kabel? Zawiesza się? Jestem laikiem w tych sprawach jak widać :expressionless:

To w końcu masz router, czy switch? ;| Jakby nie patrzeć, to dwa różne urządzenia :wink: Modem wi-fi? ;|

Masz dwie opcje:

  1. Kupić router bez modemu ADSL i podłączyć do niego modem SpeedTouch330

  2. Kupić router z modemem ADSL (zdecydowanie najlepsze rozwiązanie) - Polecam wspomniany już wcześniej model. Działa bardzo dobrze. jedyna wada to taka, że nie ma wymienianej anteny.

Internety bezprzewodowy (Wi-Fi, czyli wireless fidelity) chodzi z różnymi prędkościami, ale dla połączeń, które oferują nasi polscy dostawcy internetu nawet jego najwolniejsza wersja jest aż za :wink:

Po więcej o Wi-Fi zapraszam do Wikipedii :wink:

Wiem troche zamotałem a wiec mam obecnie podłonczony przez SpeedTouch 330. Ale gdzieś tam w szafie mam router którego nieda sie podłaczyć do SpeedToucha bo od niego jest tylko podłączenie do iusb i do kabla telefonicznego. Pozatym gdybym podłączył jakoś ten router do SpeedToucha to niebyłoby wi-fi przynamniej tak mniemam:). Czyi nieistnieje coś takeigo jak modem wi-fi? Bo wtedy mógłbym kupić tylko to i podłaczyć do tego routera który leży w szafie. Ale jeśli nie to się kupi to 2w1:) A czy są moze jakieś tasńsze sprzęty tego typu?

Ten model ci poleciłem, bo wiem, że działa bardzo dobrze, ale jeśli na prawdę chcesz coś tańszego, to tu poszukaj:

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/filtr … _0_0_0_0_0

eloiken , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif