Jaki router do neostrady (musi być wi-fi)?

Jaki router polecacie? myślałem coś o d-linku. Musi mieć wifi i być w miarę tani:P I żeby kablowy internet dało się pod niego podłączyć

D-Link DI-524, koszt na poziomie 140 zł

Ja mam Linksys WAG200G-EU i jestem bardzo zadowolony. Instalacja też była prosta.

Ma 4 porty dla “stacjonarnych” i wi-fi, podobno do stu urządzeń :wink:

No, tylko cena jest trochę wyższa niż tego powyżej…

Edimax AR 7084

http://www.edimax.pl/pl/produce_detail. … 1&pl2_id=3

TP-Link TD-W8901G

TP-LINK TD-8910G

obił mi się już o uszy, ale z tego co wiem jest to modem dsl więc czy da się podłączyć neostradę?

Spr. i faktycznie jest to xDSL, czyli pod NEO nie podejdzie bo nawet chyba nie ma modemu z wyjściem RJ-45, więc musisz mieć router z wbudowanym modemem ADSL, jakbyś się niezdecydował na propozycję innych.

no tak tyle że jak kupię router adsl to później nie podłączę do niego neta kablowego… :frowning: nie ma routerów które są dsl i adsl?

Przepraszam, że trochę tak na boku pytam ale chciałbym się dowiedzieć jaki router Wi-Fi byście mi polecili ale zaznaczam, że dla mnie dużą sprawą jest zasięg. Potrzebuję około 40 metrów w terenie zabudowanym. Posiadam neostradę.

NIE

TP-Link TD-W8901G

TP-LINK TD-8910G

Do tego taka fajna antenka dookólna 12 dbi, patyk :smiley: jakieś 40-50cm bodajże ma ;] zasięg powinien być bez problemu ^^, no chyba, że byś się schował za dwoma blokami, żel-beton grubości xx cmx dajmy 10 ścian by pewnie stłumił wycelowane w siebie yagi 19dbi, że nawet by nie wykryło 1% zasięgu.

Takiej anteny nie mam możliwości montażu. A czy karta sieciowa taka zwykła z antenką nie wystarczy? Ewentualnie z antenką na kablu?

Fajnie wyglądają takie antenki :d Przynajmniej mi się wydaję, że fajnie :stuck_out_tongue:

Zależy jaka to karta i jaki to teren zabudowany & jaka to antenka. Taka jaka jest w routerze to jest chyba ~3dbi, przy karcie jeżeli jest wmontowana to też ~2-3 dbi, kabel jeszcze tłumi sygnał-straty sygnału.

Jakbyś to mial przy PC to z metr kabla+jakiś panel 8dbi z interline i nakierowanie go to pewnie by chodziło, kwestia jak Ty byś zdefiniował użytę przez Ciebie słowo “zabudowany” ilość ścian i ich grubości, albo z czego wykonane.

Wszystko się da, ale to nie jest kwestia routera tylko modemu do Neo. Jak masz możliwość podpięcia wtyczki RJ45 to nie ma problemu, jak nie masz takiego gniazda to musisz kupić modem z routerem co podraża sprawę

taki modem przed routerem dsl :

http://allegro.pl/item534222011_rozdaje … nex_a.html

Kamienice, około 4 ścian grubości po 30cm. Odległość ode mnie do kumpla około 30 metrów w linii prostej.

Na standardowych wątpie, że w ogóle sieć zobaczy.

To może polecicie jakiś zestaw aby wszystko hulało jak należy?

TP-Link TD-W8901G

TP-LINK TD-8910G

Jak Ci tam lepiej będzie kupić i do tego pasowałoby dajmy panele 8 albo nawet 12dbi z interline.pl czy cyberbajt.pl (ważne, żeby to była antena a nie antenopodobne), dajmy z metr czy 2 kabla, żebyś mógł ładnie ustawić, na odbiór też panel i powinno działać. Tak na zaś to lepiej się zapytaj na bez-kabli.pl lub wififorum.pl tam jest więcej osób uraczonych doświadczeniem.