Jaki router do neostrady?


(Mistrzu89) #1

potrzebuje pomoc w doborze routera do Neostrady ale żeby mógł podłączyć komputer stacjonarny i 2 laptopy. a internet mam 2mb i chcę go podzielić na stacjonarny 1mb a na 2 laptopy po 512kb na każdy. gdy laptop nie będzie włączony to żeby jego prędkości była oddawana na komputer stacjonarny


(kam10) #2

Na pewno nie kupuj routerów EDIMAX. Dlaczego? Dlatego, że ja posiadam takowego i nie jestem z niego zadowolony. Mianowicie, łączenie z internetem po stracie połączenia - ponad 30min! Oraz powolne i wieszające się oprogramowanie.


(pycia14) #3

TP-LINK TD-W8901G


(roobal) #4

Z tego co widzę, według specyfikacji router posiada QoS jedynie z możliwością priorytetyzacji pakietów bez możliwość podziału pasma, którego oczekuje kolega. Powinieneś szukać routera, który w specyfikacji posiada QoS oraz bandwith sharing lub traffic shaper, np. ten router to posiada http://tiny.pl/hr6n4 (specyfikacja i opis w języku polskim --> http://tiny.pl/hr6n6), mam w pracy router z tej serii i posiada właśnie możliwość podziału pasma o jaki Tobie chodzi oraz działa bezproblemowo od ponad 3 lat (router jest restartowany tylko w przypadku zaniku prądu, oprócz tego nieprzerwanie działa 24h na dobę 7 dni w tygodniu).

Pozdrawiam!