Jaki router do neostrady?

potrzebuje pomoc w doborze routera do Neostrady ale żeby mógł podłączyć komputer stacjonarny i 2 laptopy. a internet mam 2mb i chcę go podzielić na stacjonarny 1mb a na 2 laptopy po 512kb na każdy. gdy laptop nie będzie włączony to żeby jego prędkości była oddawana na komputer stacjonarny

Na pewno nie kupuj routerów EDIMAX. Dlaczego? Dlatego, że ja posiadam takowego i nie jestem z niego zadowolony. Mianowicie, łączenie z internetem po stracie połączenia - ponad 30min! Oraz powolne i wieszające się oprogramowanie.

TP-LINK TD-W8901G

Z tego co widzę, według specyfikacji router posiada QoS jedynie z możliwością priorytetyzacji pakietów bez możliwość podziału pasma, którego oczekuje kolega. Powinieneś szukać routera, który w specyfikacji posiada QoS oraz bandwith sharing lub traffic shaper, np. ten router to posiada http://tiny.pl/hr6n4 (specyfikacja i opis w języku polskim --> http://tiny.pl/hr6n6), mam w pracy router z tej serii i posiada właśnie możliwość podziału pasma o jaki Tobie chodzi oraz działa bezproblemowo od ponad 3 lat (router jest restartowany tylko w przypadku zaniku prądu, oprócz tego nieprzerwanie działa 24h na dobę 7 dni w tygodniu).

Pozdrawiam!