Jaki router do podziału neta z ethernetu?

Witam.

Szukam po necie, i znajduję tony rad dotyczących routerów dsl/adsl, etc (nawet to forum jest zasypane takimi tematami), jednak ja szukam jakiegoś solidnego routera do podziału neta ze skrętki. Szukam jakiegoś routera, który miałby silny sygnał wifi, żeby net był w dużym domu. Do routera może być podpięte bezprzewodowo nawet 20 komputerów jednocześnie, i muszą mieć one stabilne połączenie z siecią (obecny router nie wydala,dhcp przypisuje poronione adresy ip, przy próbie zabezpieczenia wifi wiesza się). Budżet to 200 zł i raczej nie ma możliwości jego przekroczenia. Macie może jakieś propozycje ?

pozdrawiam.

Odkąd mam bezprzewodowego neta korzystam z Netgear WPN824 i jest naprawdę solidny. Są do niego 3 karty w zależności do jakiego komputera chcesz je podłączyć, WPN 111(usb), 311 (PCI) , 511 (Laptop).

Nie jest to najlepszy sprzęt ale radzi sobie bardzo przyzwoicie i jest prosty w konfiguracji.

No propozycja bardzo ciekawa. Jednak cena 290 zł, oraz znikoma dostępność (w wyszukiwarkach typu skapiec.pl znajdują go w max 2 sklepach …) dyskwalifikuje go. Sprzęt jest do max 200 zł, i najlepiej jakby go kupił w jakimś sklepie w rzeszowie. Macie może jakieś inne propozycje ??

Ciężko znaleźć router spełniający wiele wymagań (4+ połączeń, duża odległość, prostota obsługi, tani, dostępny). Wiem, że NETGEAR jest może słabo dostępny ale można popytać i zamówić sprzęt.

Sprawdź jeszcze to:

Netgear WGR614L-100EUS

Netgear DG834GEE

Routery i punkty dostępowe

Wiem, że polecam jedną firmę ale sam korzystam z produktu tejże firmy i jestem bardzo zadowolony i nie chciałbym zmienić póki co sprzętu na inny ;]