Jaki router do radiowki? W podwieszoncyh nie ma odp

Witam chce mieć internet w domu przez WiFi tylko nie wiem jaki router/AP kupić.

W podwieszonych tematach nie ma żadnej wzmianki o routerach do internetów radiowych (jest tylko o routerach dla neostrad (i podobnych) a także po złączu RJ-45)

Internet mam radiowy tzn. w kompie mam kartę WiFi ,a na zewnątrz antenę połączoną z kartą WiFi kablem ze złączem RP-SMA. Załączam obrazek tak dla zobrazowania: http://zapodaj.net/1fce606486cd.jpg.html

Teraz pytanie do Was jaki router kupić (jak najtaniej) i żeby dobrze działało??

Czytałem gdzieś że trzeba kupić zwykły router i AP… tylko gdzie ja wtedy mam podłączyć moją antenę??

Routerów takich nie ma.

Jedyne co możesz zrobić, to skonfigurować komputer do którego podłączona jest radiówka aby był punktem pośredniczącym w wymianie danych - dokup do niego kartę wifi i zrób adhoca (do 8 komputerów zdaje się można w ten sposób podłączyć)(obecnej karty do tego nie użyjesz - karta może albo obierać albo działać jako adhoc) lub zwykłą kartę sieciową ze złączem RJ45. Oczywiście internet dla reszty będzie jedynie jeśli ten jeden komputer będzie działał.

To żeś zabłysnął-czytaj ze zrozumieniem.

Co do pytania potrzebujesz routera z funkcją WISP taki model http://allegro.pl/listing.php/search?st … gory=77980 ,mam go od 2-ch lat i zero problemów. Ten router ma odkręcano antenkę i tam podłączasz to antenę co masz na dachu. Jeżeli chcesz łączyć się bez przewodowo np.masz jeszcze laptopa to będziesz potrzebował jeszcze takiego AP http://allegro.pl/listing.php/search?st … gory=77980 .Jeżeli tylko stacjonarny komp to wystarczy tylko ten pierwszy.Połączysz się kablem.

Ok dzięki… chociaż trochę drogo to wyjdzie ;/