Jaki router do rozdzielenia syg. na2kompy w sieci lokalnej?

witam!

mam taki problem:

mam internet z sieci lokalnej, jest on przypisany do nr MAC karty siecioweja ip jest przydzielany przez serwer DNS. zamierzam kupic 2 komputer i chcialbym aby obydwa mialy dostep do neta niezalnie. wiec rozumiem ze potrzebuje router. lecz pytalem sie w kilku sklepach i mam rozne glosy: ze wystarczy najprostszy router za np90zl, a inne to ze musze kupic tzw.“inteligentny router” za np. 250zl! i juz nie wiem jaki kupic zeby zadzialalo??

prosze doradzcie. :slight_smile: pozdrawiam!

hipcio_rulez po pierwsze to się spytać u dostawcy czy jest dopuszczone dzielenie łącza na dwa komputery. Przypuszczalna odpowiedź że tak ale za dodatkową opłatą :wink:

Żeby nie ponosić żadnych dodatkowych opłat możesz zakupić router firmy D-Link model DI-604. Aktualnie jego koszt jest w granicy do 130 PLN. Posiada on funkcję klonowania MAC adresu, co pozwala nie zgłaszać dostawcy internetu, że Twoje łącze jest dzielone.

Model który podałem działa tylko na miedzi (kablu) i nie posiada łącza radiowego Acces Point’a.

Pozdrawiam

GembalaP

Ja jednak proponuję poczytać warunki umowy z providerem a szczególnie punkty odnośnie dzielenia łącza.

gembalap zapłacisz za hipcio_rulez karę w razie kontroli łącz przez admina ??

Z tego co się orientuję, to żaden dostawca nie zabrania dzielenie łącza w ramach jednego mieszkania (Aster, Chelo, Telnap, TPSA). Jednak mają zapisy dotyczące udostępniania łącza innym (podmiotom, lokalom, osobom). Router może być założony w domu z kilku powodów - jednym z nich jest niechęc do posiadania Firewall’a programowego, a wymieniony przeze mnie router ma sprzętowy - może nie jakiś super rewelacyjny, ale wystarczający.

Pozdrawiam

GembalaP

Czyżby :? :? :?

Warunki z mojej umowy:

I co Ty na to ??

Ja jak kiedyś miałem Aster City - jeszcze wtedy (aktualnie Aster) oraz UPC (aktualnie chelo) obecnie mam Telnap - nie miałem i nie mam takowych zapisów w umawie.

Widocznie coś się zmieniło… W Telnap na 100% nie ma, bo to jest mój aktualny dostawca.

Pozdrawiam

GembalaP

dzieki Wam bardzo!! mysle ze kupie tego D-Linka, rozsadna cena :slight_smile: a dostawca : mysle ze nie powinno byc problemu , a w umowie jest to dozwolone (dzielenie łącza) ale przez dostawce :stuck_out_tongue: ale mysle ze problemów nie bedzie:)

thx!!

pozd!

Jeszcze się nie spotkałem, żeby którykolwiek z dostawców robił.

Przecież i tak przepustowośc Ci nie wzrośnie.

Orientujecie sie moze czy router Vigor 2500 tez nada sie do Astera? W sumie byl on qpowany tylko do neostrady ale z tego co widze ten d-link tez nadaje sie i do neo i do kablowki.