Jaki router do sieci osiedlowej? Max 200zl

Cześć. Chciałbym kupić jakiś router do sieci osiedlowej, maksymalnie chciałbym wydać 200zl. Ktoś mógłby mi jakiś polecić?

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 0N-EE.html

100 % popieram. Dodam jeszcze, że Linksys to marka sama w sobie (jak np. adidas) tj. jeśli już kupisz Linksysa (które są dosyć drogie mimo wszystko) to masz pewność, że wszystko będzie działać na najwyższym poziomie. Innymi słowy - nie warto iść na kompromisy - tylko Linksys, żadne Edimaxy i inne dziadoctwa…

WRT120 akurat nie wspiera alternatywnego oprogramowania co oznacza iż musi mieć mało pamięci flash/ram bądź nietypowy procesor.

W tym przedziale cenowym optymalnym wyborem będzie D-link DIR-615… zaleznie od wersji ma przynajmniej 4MB pamięci flash, 32MB ram’u i całkiem żwawy procesor.

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … R-615.html

Aby mieć pewność że przetestowane alternatywne oprogramowanie do tego modelu trzeba poprosić o rewizję C1 bądź nowszą (z procesorem atherosa). Starsza wersja różni się od niej sprzętowo znacznie.

W razie czego warto przewertować ten temat https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=18314

A po co mu kombionować z alternatywnym softem? Skoro prosi o rade w sprawie rutera, to znaczy, że prawie na pewno nie będzie chciał się w tym babrać (inaczej sam by dobrze wiedział jaki ruter kupić, lub poszukał by sobie na ceneo, albo na innych forach na temat alternatywnych softów do ruterów).

D-Link DIR-300 to bardzo dobry router i taki właśnie brałbym na twoim miejscu.

Co za bzdura… Linksysy mają bardzo często problemy choćby z jakością sygnału.

Co nie zmienia faktu iż rada powinna być jak najlepsza. Pod pojęciem “sieci osiedlowej” przynajmniej ja rozumiem sieć z ponad dwoma komputerami :stuck_out_tongue:

Wtedy zarządzalność, stabilność i szybkość działania jaką daje:

-Po pierwsze sprzętowo lepszy router

-Po drugie router z możliwością instalacji bez porównania lepszego oprogramowania

stają się nieocenionymi zaletami dla administratora, bo po odpowiednim skonfigurowaniu zapomina o istnieniu tego urządzenia i nikt nie narzeka na jakość łącza (przy wielu klientach p2p co jest domyślnym scenariuszem w takiej sieci, o wydajność jest naprawde trudno i nie ma sensu bawić się w półśrodki).

DIR-300 jest różnież dobrym modelem, ale 615 ma zalety w postaci dużo wydajniejszego procesora, 2x większej ilości ramu i obsługi standardu 802.11n