Jaki router do Vectry i jak skonfigurować sieć

Witam,

poszukuję dobrego i taniego routera do kablówki (Vectry konkretnie). Natknąłem się w necie na pozytywne opinie o routerze Asus RT-N10, a i jego cena jest całkiem niezła. No i pierwsze pytanie - czy ten router faktycznie będzie dobry?

Pytanie drugie: czy wraz z kablówką i tym routerem sieć ma wyglądać tak jak na załączonym “schemacie”? (Oczywiście kabel LAN oznacza nic innego jak wpięcie modemu do wejścia WAN w routerze) Do tej pory miałem tylko do czynienia z routerami ADSL, nigdy kablówki nie dzieliłem inaczej niż po LANie.

Beztytuu-3.jpg

Pytanie trzecie: gdzieś przeczytałem, że przy vectrze niezbędna będzie funkcja klonowania MAC (która jest zresztą dostępna w Asusie), ponieważ Vectra wykrywa jeśli podłączone są dwa komputery. Jak to z tym konkretnie jest?

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Pozdrawiam.

dokładnie tak to ma wyglądać jak na schemacie:) Co do routera u mnie z rodziny mają net z vectry i mają taki router http://www.eltrox.pl/router-tplink-dsl- … -1990.html i daje radę są naprawdę zadowoleni więc tego bym tobie polecił. Mają podłączone do niego jednocześnie stacjonarke, 2 laptopy i smartphona i nie ma żadnych problemów wszędzie w każdym urządzeniu net jest

Fajnie, dzięki za szybką odpowiedź. :slight_smile: Orientujesz się może jeszcze jak to faktycznie jest z tym klonowaniem MAC? Niby wiem, że w umowie z Vectrą faktycznie jest opcja dopłaty za drugi komputer podłączony do internetu, ale sam nie wiem co o tym myśleć, w domu mam Vectrę i przy łączeniu komputerów szeregowo czy nawet wykorzystywaniu jednego jako hot spot dla netbooka nic dziwnego się nie zdarzało.

Nie bardzo wiem co to za dostawca jednak co do dostawców i routera:

  1. Router przez Ciebie zaproponowany dobra sprawa, jeśli jeszcze chcesz się do tego pobawić i rozszerzyć jego możliwości to możesz wgrać Tomato.

  2. Samo klonowanie MAC posiada większość routerów dostępnych na rynku.

  3. Częstą metodą aby zablokować możliwość działania sieci przez router, dostawcy zmniejszają wartość TTL do 1 http://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_%C5%BCycia_pakietu

  4. Nie wiem czy czysty soft w tym urządzeniu pozwala na manipulację TTL’em (niektóre routery z automatu podnoszą tą wartość o 1 dzięki czemu nawet jeśli dostawca zbije TTL do 1 komputery za routerem działają).

W przypadku gdzie korzystałeś z udostępniania sieci przez Windows on automatycznie zmieniał tą wartość na 30.

  1. Tomato wgrany na tego typu urządzeniu pozwala samemu wybrać liczbę :slight_smile:

Tyle chyba w temacie :slight_smile:

Nic się nie płaci. Normalnie kupujesz router, podłączasz i działa. Bynajmniej u mojej rodziny tak jest;p To o czym Ty mówisz to jest chyba opłata za to że oni dadzą tobie router, i podłączą wszystko by to z drugim komputerem działało.