Jaki router i dodatki?

Witam. Mam problem otóż:

Mam netbooka, komputer i drukarkę. Chcę kupić router i nie wiem jaki wybrać no ale od początku.

Mam internet w UPC 25 mb/s, ale w przyszłości prędkość pewnie będzie większa. Mam do tego też modem. Netbook ma kartę wifi zgodną z N, komp nie ma w ogóle karty wifi. Ma tylko wejście na RJ-45, a drukarka ma tylko USB. Mieszkanie nie wielkie także każdy router spiknie. Więc potrzebne mi są: router (napiszcie jaki, chciałbym ze standardem N), coś, żeby podłączyć kompa z routerem (jakaś karta wifi na USB lub PCI, PCI-E też z N) i coś żeby połączyć drukarkę z routerem (żeby udostępnić ją w sieci). Są routery z serwerem druku i USB ale słyszałem, że wystarczy taka przejściówka przed usb, że komp przejściówka wifi i drukarka. I jeszcze, żeby dało radę jakiś dysk sieciowy do tego podpiąć. Jakie mam kupić dawajcie linki z allegro, lub z jakiś sklepów.

Z góry dziękuję!

Co do drukarki to jest coś takiego jak serwer wydruku (print server) ale one są trochę drogie.

Co do kompa to możesz go podłączyć do routera bezpośrednio kable lub kupić kartę wifi.

Co do samego routera to polecam firmę Netgear (jakby co to mam taki do sprzedania).

Tyle to i ja wiedziałem… Proszę o konkrety. Czyli: Jaki router, jaka karta wifi i jak podłączyć 6 letnią drukarkę na usb…

Drukarkę możesz podłączyć przez print serwer np. taki: https://ssl.allegro.pl/item1085119533_t … b_2_0.html

Co do routera to dobre są Netgear WGR614 v6 (lub wyższy nr po literce v) z tym że to jest w standardzie G, te w standardzie N mają oznaczenie WNR.

A czy z tego routera Netgear WGR614 v6 (uwaga głupie pytanie!) mogę od niego pociągnąć kabel do stacjonarnego i będę miał internet? I jak z tą drukarką, bo widzę, że na allegro te print serwery kosztują ponad 100zł - jest jakieś tańsze rozwiązanie?

@ADD

Aha i jeszcze z tego co zobaczyłem na ceneo w opiniach to NETGEAR WGR614 jest gorszy od Netgear WGR614EE ja nie widzę jakiejś szczególnej różnicy w specyfikacji więc który wybrać?

Z print serwerem to nie pomogę bo temat znam tylko pobieżnie ale co do pytania o podłączenie routera to oczywiście możesz podłączyć do niego 4 urządzenia kablami (np. 4 komputery) bo ma 4 standardowe wyjścia Ethernet (+ 1 wejściowe przez które podłączasz go do neta) oraz urządzenia wifi i wszystkie naraz będą miały dostęp do neta.

http://www.ceneo.pl/2700439 - a co myślicie o tym? Ma standard N, tani i dobre opinie.

Parametry niby ma dobre…