Jaki router? Laptop - wifi, PC - kabel

Witam,

Mam w domu 2 komputery, dość wiekowy stacjonarny(XP) i laptop Sony VGN-AR61S, WLAN 802.11 a/b/g/n z Vistą. Mam internet podłączony kablem sieciowym do komputera stacjonarnego. Chciałbym na laptopie mieć bezprzewodowe połączenie przez WiFi, natomiast do stacjonarnego kablem. Znalazłem taki router: http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06430&pro=16, co o nim myślicie? Mile widziane opinie jeśli ktoś używał lub używa albo jakieś inne propozycje w okolicach cenowych - 150 zł.

może być, jak chcesz tani to właśnie tplink, jak firmowy i dobry to linksys

D-Link, też niczego sobie.

Owszem, routery prezentują się nieźle, ale ceny też niczego sobie.

Przeglądając opinie spotkałem się ze sporą ilością negatywnych.

Osobiście z autopsji nie polecałbym D-Link, a Linksys to porządna firma… Ja sam mam pytanie czy istnieje możliwośc, żebym posiadając switch w jakiś sposób “nadał” z niego sygnał w eter (naprzykład przy pomocy jakiejś anteny)?? Mam 2 kompy stacjonarne połączone przez switch i chciałbym teraz do tej sieci podłączyć lapka bezprzewodowo. Czy jest to możliwe czy tylko pozostaje do kupienia router??

Z góry dzięki za informacje. :slight_smile:

Czekaj, czekaj, gdzieś to czytałem w jakiś komentarzach na ceneo.pl

Ludzie, wszystko rozumiem, że każdy swojego broni, ale do tej wypowiedzi zgodzić się nie mogę, od tak!

Z każdej renomowanej firmy znajdą się “odpady”? Zbyt wczesne wypuszczone produkty, które mają więcej wad, niż zalet - to chyba dość normalne na rynku, nie tylko Polskim.

Wszystko rozchodzi się o dany model, a nie markę - bo gdyby tak patrzeć, to każda firma, jest do niczego, nawet Linksys.

Nie piszę tego, dlatego, że mam D-Linka. Piszę, by uświadomić, jakie wy głupoty piszecie.

Ktoś powie, że ma dużo znajomych, gdzie mają Linksysa i chwalą sobie go (zero problemów), a ja mogę powiedzieć to samo :roll:

I po co się przekrzykiwać? Chwalić? Wymądrzać?

Jako doświadczona osoba w temacie:

Jeśli chcesz mieś zawiechy, gubienie danych to kup D-linka.

Ze swojej strony polecam Linksysa.

Model WRT-120N lub słabszy WRT-54GH.

Routery różnią się standardami sieci bezprzewodowej N i G

Linksysy się nie wieszają i nie gubią danych.

Raz skonfigurowane pracują latami :slight_smile:

Polecam ruter D-Link, używam od 2 lat i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

@skandyn powiedz choć jaki model i pochwal się ile zawiech miałeś :slight_smile:

Pewnie to twój pierwszy router - powiedz jakie masz doświadczenie w temacie ?

Czy polega ono na pojedyńczym stwierdzeniu ?

Podaj jakieś info.

Tak informacyjnie osobiście sprzedałem myśle ponad 1000 routerów i zajmowałem się przyjęciem serwisów.

Na 10 sprzedanych d-linków wracało ponad 50%, Linksysów ok 5%.

Widać kontrast ?

Na jakich to statystykach masz udokumentowane?

Może rzucacie specjalnie D-Linkami? :smiley:

Nie wiem, ja słyszałem od gościa wyjadacza z informatyki (mega doświadczenia, gość bierze udział jako wykładowca na zlotach Microsoft), że D-Linki są bardzo dobre. Natomiast, jego praktyka, jest również ogromna jak teoria - pracuje w poznaniu, znam go osobiście.

Także, każdy mówi to co chce i każdy robi “pod siebie”.

Dla mnie koniec tematów.

To seria głupich tematów z cyklu co lepsze, Linux vs Microsoft.

Wiadomo jaka większość będzie odp.?