Jaki router LTE SIM wybrać w górach

Witam, mieszkam w Szklarskiej Porębie czyli góry i potrzebuje router na karte sim, najbliżej mojego mieszkania jest bts z orange, który obsługuje takie pasma LTE1800 LTE2100 LTE800. Gdy testowałem na iphonie 14 oraz huaweiu b535-232 to predkosci były w granicach 30d/10upload. Także wątpie, że coś wiecej uda się tutaj wyciagnać także myśle, że tak 200 zł chciałbym wydać, może być używany.

Za mało nawet na używany. Zobacz:

a z anteną zewnetrzna na jakie predkosci moge liczyć?

Ciężko cokolwiek oszacować. Przy okazji, to nie jest zewnętrzna antena. W tej tutaj zewnętrznej obudowie jest modem.

Spróbować możesz z dworu/balkonu użyć iPhona, by nie używać 10 metrowego przedłużacza do routera huawei.

Wtedy ściana (/ściana z oknem) nie będzie wpływać na szybkość „tak” bardzo.

no to iphonem jak na danych komorkowych tez z orange otworzyłem na balkonie okno to jest juz 60 mb/s
i teraz pytanko czy mógłbym wykorzystać antene satelitarną która wczesniej do telewizji wykorzystywałem?

Za 2

Tak, możesz na niej np. jagody suszyć, albo grzyby.

Kup po prostu zewnętrzny router LTE wbudowany w antenę. Np. Mikrotik LHG, albo WAP LTE i maszt, i powinno być ok.

Według BTSearch są też nadajniki T mobile. Możesz od nich wziąć na próbę internet: Internet w T-Mobile z anteną odu będzie działała każda karta sim. Ja używam tego od WNC i jak na razie nie narzekam.

W takich miejscach często dobrze jest pogadać z sąsiadami czego używają. Jak wspomniano, przyda się antena. b535-232 mam jako „zapasowy”, bardo fajne urządzenie, szybko zestawia, stabilne i o dziwo ma dobry zasięg nawet bez anten. Dość mocne wifi mimo braku anten „zewnętrznych”. Kurcze, szkoda że dopiero przeczytałem bo byłem w ten weekend w Szlarskiej i bym Ci pożyczył do potestowania :wink:

Byłem w szklarskiej porębie w zeszłym roku i „na mieście” wszystko działało w miarę spoko. Tylko że nocowałem w „dziurze” (na polu namiotowym) i musiałem dobrze się ustawić żeby cokolwiek złapać i to niezależnie od operatora także zależy od mocy sygnału.

Poszukaj czegokolwiek co obsługuje lte advanced (LTE+), to jest lte z agregacją pasm.

No to zamówiłem sobie b525, z tego co wyczytałem to obsługuje lte+, i jeszcze bym poszukiwał teraz jakieś niedrogiej anteny (maks co mogę osiągnąć to 60mb/s) wiec nie chce w to duzo inwestować, bo efekt mizerny i tak będzie ale jest to lepsze niż 10mb po kablu, bo jak mówicie ze satelitarna ze się nie nadaje xD

Nie. LTE, zwłaszcza w trudnych warunkach, to lagi, utraty pakietów, duży ping. Jeśli 10 jest stabilne, to często jest lepszą opcją niż pozornie szybszy LTE. Zwłaszcza z routerem, który jest przeznaczony do pomieszczenia i w przypadku instalacji anteny ma olbrzymie straty na kablu.

No właśnie problemem jest ze te 10 tez nie jest super stabilne, często skacze ping

Jak ogarniesz co i jak to daj znać jaki efekt. Gdzieniegdzie w szklarskiej chyba mi nawet 5G łapało ale teraz już nie jestem pewien.