Jaki router+modem do neostrady?

Jaki roter+modem polecalibyście do neostrady (bezprzewodowy: - do stacjonarnego kabel, do lapka - wifi). Kiedyś były dobre linsysy, ale teraz ponoć są kiepskie (zrywają połączenia), a całkiem niezłe są TP-link (marka kompletnie mi nieznana :o ). A co sądzicie o pentagramach i asusach ? Zależy mi przede wszystkim na stabilnej pracy + zasięgu wifi do 6metrów (przez ściany).

Czy d-linki to szajs?

a może pentagram ?

http://www.pentagram.pl/nowosci/uniwers … rusa_p6341

mam i nie narzekam

przeczytałem cały internet :smiley: i o każdym ruterze piszą ludzie pozytywnie i negatywnie. Dlatego kompletnie nie wiem w co wejść. Cena -tak do 250-300 zł.

jak w cenie 250-300 zł. to tylko i wyłącznie Linksys WAG200

ewentualnie nowszy model Linksys WAG54 podobno dobrze się spisuje

jak kolega @devil33 albo ew. TP-Link TD-W8910G lub TP-Link TD-W8901G

a jakiś tańszy router wifi pod neo tak do 150 zł?

a jak jest z zasięgiem wifi. WAG i nowe d-link nie mają już zewnętrznych anten. Czy pogarsza to zasięg? Chociaż kiedyś wszystkie komórki miały anteny a teraz żadna :smiley:

Dodane 13.06.2009 (So) 10:19

dzięki koledzy - wzięty linksys WAG54G2 - z vobisa (o dziwo!!) za 199 złociszy

Witam,

Przyłączam się do tematu.

Jakoże livebox przekracza już u mnie normy awaryjności, małego zasięgu itp. (kto miał ten wie :wink: ) chcę kupić jakiś normalny modem (!) z wyjściem RJ-45.

Co polecacie: SpeedStream 4100, THOMSON SPEEDTOUCH 530, THOMSON SPEEDTOUCH 516? Wybieram z tych modemów, no może jeszcze Lucent CellPipe 20 lub 50. Znam jedynie speedtouch-a 530, który od wielu lat rozdzielał połaczenie na ok 20-30 komputerów i zawieszał sie maksymalnie raz w roku (byłem zaskoczony :o ). Najbardziej skłania mnie do kupna ten Speedstream, ale czy to dobry wybór.

P.S. A jaki router wifi (bez modemu) byście polecali do ok. 200zł?

W razie pytań czemu oddzielnie chcę a nie razem odpowiadam: “Nie lubię sprzętu all-in-one”

Dziękuję

Dodane 03.08.2009 (Pn) 22:50

Czy mial ktoś z Was doczynienia z modemami: SpeedStream 4100, THOMSON SPEEDTOUCH 530, THOMSON SPEEDTOUCH 516?

Jeśli tak to proszę o opinie, bo nie wiem na który się zdecydować. Skłaniam się ku Speedstreamowi 4100, ale czy to dobry wybór?

Router wybrany.