Jaki router na karte sim do 350 zł?

Jaki router polecacie na kartę sim do 350zł. Najbardziej mi zależy na tym by rozsyłał zasięg po całym domu i ściągał dobrze zasięg by internet szybko chodził. Co sądzicie o jakiś antenkach na zewnątrz ? Montowane np. na komin albo wystawiane za okno.

Zasięg w domu zależy głównie od umiejscowienia (centralny punkt) i liczby ścian.

Jakość połączenia zależy mniej od położenia na parapecie czy kominie, a bardziej od zasięgu operatora. Jak jest dobry- komin niepotrzebny, jak słaby- drabina na komin i babcia z miotła w reće bezie walczyła o ping dla wnusia w CSGO. :wink:

1 polubienie

Lepiej, babcia będzie latać na miotle wokół komina i moherem ściągać lepszy sygnał LTE :slight_smile:

Nie zadziała, moherowa antena jest zestrojona na pasmo UKF a potrzebny jest zakres VKF.

Żarty żartami, ale ja mówiłem na poważnie.
Tzn. jeżeli autor na wstępie przewiduje poważnie problemy z zasięgiem Internetu i kombinuje z dodatkowymi antenami na dachu, to raczej rozwiązaniem jest inny dostawca, nie modem.

Analogicznie z zasiegiemw domu, w mieszkaniu do tych 60 czy 70m2 wielkiej różnicy nie ma, powyżej 100 czy z pietrami trzeba pewnie wspomagać się wzmacniaczem. :wink:

A z firm TP Link, Huawei ma znośne jakościowo i cenowo modele np.

Za 350zł nic sensowego nie kupisz. Dobre są mikrotiki zewnętrzne, np. MikroTik WAP R RBWAPR-2ND. Albo któryś z lepszą anteną, ale wtedy jeszcze drożej.
Ale do tego w domu potrzebny jest jeszcze jakiś router, czy AP.

Zwykły router wiąże się ze stratami sygnału na przewodzie antenowym, do tego dobre anteny to wydatek też ok. 200-300zł. Oczywiście anteny MUSZĄ być na konkretne pasmo. Szerokopasmowe, na wszystkie pasma, to nadają się jako podpórka pod koła auta a i to nie bardzo. Poza tym wiele routerów LTE ma dosyć delikatne końcówki mocy i potrafią się zawieszać przy zewnętrznych antenach, na skutek niedopasowania. W końcu nawet SWR nie jest strojony, więc taki zestaw albo wymaga bardzo markowych anten, albo jego skuteczność jest wątpliwa.

Osobiście korzystam z RouterBoard LHG LTE kit, i jestem zadowolony, internet LTE ze stacji oddalonej o ok. 10 km. Wyciąga ok 50 megabitów, w zależności od obciążenia itp. Ale to większy wydatek.


Możesz przetestować jak sprawdzi się u Ciebie, ogólnie najważniejsze jest położenie routera - gdzie będzie się znajdować - tak, aby dostawać jak najlepszy sygnał (tak samo jak telefon komórkowy:) )

Jaki obczajony :stuck_out_tongue: