Jaki router, o co tu chodzi - Laik w "sieci"

1.Mam pytanie, chce kupic zwykly najprostrzy router moze byc nawet 2 portowy ktory w domu stworzy mi maja siec lokalna. dostep do internetu mam przez osiedlowa siec lokalna.

zainteresowany jestem takim modelem czy bedzei on dzialal?:

http://www.allegro.pl/item153285439_d_link_di_604_supercena_gwarancja_faktura_vat.html

2.czym sie wogole rozni router do dostepu szerokopasmowego tak jak jest napisane w tym linku od routera linuksowego?

3.router z linku nadaje sie do sieci : neostrada, dsl, kablówka czy do mojej osiedlowej tez sie bedzie nadawa?

4.poniewaz w linku jest napisane ze klonuje adres MAC karty do ktorej jest podlaczony przeceiz to bez sesnu tzn ze skolnuje mi adres MAC routera osiedlowego ktory dzieli sygnal? ja musze sobie sklonowac adres MAC karty sieciowej mojego starego kompa zeby provider sie nie zorientowal

5.i ostatnie pytanie czy mozna klonowac na routerze adres fizyczny MAC karty sieciowej ktora jest jednoczesnie podpieta pod router i dziala na jednym z komputerow w sieci?

  1. Moze polecicie mi jakis prosty router aby tylko sygnal dzielil? a mzoe swich wystarczy chociaz nie wiem dokladnie czym one sie roznia? :confused:

Wiem ze nie ktore pytania sa trywialne i z gory za to przepraszam :slight_smile:

Dzieki za cierpliowsc i odpowiedzi :slight_smile:

Pozdrawiam

Złączono Posta : 29.12.2006 (Pią) 1:08

Kabel krosowany i nie krosowany? ktory do czego sluzy dokladnie, slyszalem ze nie krosowanym podlacza sie kompa do swicha a krosowanym dwa kompy czy to prawda i czy nie bedzie dzialac odwrotnie?

Jeśli łączysz się z netem przez LAN, to potrzebujesz tylko switha.

Z tym że musi też klonować MACa. Kabel właściwie obojętnie jaki podłączysz,

urządzenia tego typu same rozpoznają rodzaj kabla.

nie bardzo rozumiem bo podobno switch jest przezroczysty dla sieci prawda? wiec on mi podstawi dowollny adres MAC? skoro jest przezroczysty to chyba nie ma takiej mozliwosci?

MAC adres to adres fizyczny karty sieciowej każda ma swój niepowtarzalny adres(można go zmienić).

Kabel nie krosowy tak jak pisałeś służy do podłączenia kompa do switcha/huba

Kabel krosowy służy do połączenia dwóch komputerów.

PS. Twojemu adminowi moze sie nie spodobać ze robisz sobie pod sieć.

wlasnie wydaje mi sie ze to nie moze byc swicht tylko router i to nie taki ktory klonuje MAC ale umozliwia podstawienie dowolnego MAC.

I co bedzie jesli routerowi podstawie MAC karty sieciowej i komputer z ta karta sieciowa podlacze pod ten router czyli router i jeden z komputerow beda mialy takie same MAC bedzie to dzialalo?

mbs600 proszę używać polskich znaków w pisowni postów.