Jaki router pod Neostradę?

Witam! !!

Chciałbym kupić router pod Neostradę ale nie znam się na tym i nie wiem jaki będzie odpowiedni. Chciałbym w miarę tani i taki abym mógł poprzez niego podłączyć drugi komputer do internetu. Czy moglibyście mi doradzić?

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C5007095

sam takiego mam i myślę że jest łatwy w obsłudze.

:slight_smile:

Złączono Posta : 04.04.2006 (Wto) 18:43

ale musisz jeszcze kupic kabel.

Możesz tanio kupic na allegro.

Widzę, że polecasz mu router firmy microcom, tylko że ja 2 tygodnie temu właśnie taki modem sobie kupiłem i po włączeniu jakiegoś programu p2p (np. emule) na jednym kompie zamula totalnie całą sieć, że nie można odebrać poczty czy wejść na jakąś stronę. Jeśli Ty masz ten modem i nie masz takich zamuleń, to napisz, jak to zrobiłeś? Dla info: ja przy instalacji routera wybrałem anex A.

http://bykom-stop.avx.pl/

a mam pytanko czym to się różni

hub

router

switch

np jak bym chiał załozyć sieć z 10 komputerów to obojetnie co wybiore by połaczyć te komputery czy jak to jest czym się one różnią te hub router switch czy wszystkie do tego samego służą?

moze sprobuj programem cfosspeed- dobry program do zarzadzania ruchem co powoduje przyspieszenie internetu.

Tylko gdzie ten program się wgrywa, jeśli ja mam router i do niego podpięte 4 równorzędne komputery?

kolego jak by nie było róznicy to by jedno urządzenie zrobili :wink:

http://banita.pl/~pysiu/inci/podst.html

Acha wiec np jak bym w szkole chiał założyć sieć z układem liniowym to co wybrać switcha huba czy router w domu mam routera na 4 komputery

no i on ma wbudowanego w sobie switcha a router stosujesz jak chcesz mieć internet w sieci a switcha jak tylko siec bez internetu :wink: :wink:

program instalujesz sobie na kompie

A co sądzicie o routerze firmy D-Link DSL-504T oraz D-Link DSL-502T. Zastanawiam się nad tym drugim ale on obsługuje Neostadę plus czy coś w tym rodzaju a ja nie wiem czy mam taką neostadę. Moja neostada została zakupiona w marcu tego roku.