Jaki router pod Tomato

Witam!
Szukam routera ze standardem ac który będzie dobrze współpracował z softem Tomato. Widziałem listę współpracujących urządzeń z tym że nie do końca wiem na co się zdecydować mając budżet do 500 PLN. Tomato jest mi potrzebne ze względu na funkcje statycznego dzielenia łącza pomiędzy hostami.

Osobiście myślałem nad Linksys EA6900, ale w dalszym ciągu nie wiem czy to sprzęt warty swoich pieniędzy :wink:

Po co tak rzeźbić, skoro w tej cenie znajdziesz porządny router Mikrotika z softem bazującym na Linuksie, dajacy Ci wieksze możliwości, niż Tomato?

Kurde z tym że chcąc mieć WiFi w standardzie ac musiał bym kombinować z AP. Poza tym czy będę mógł ograniczyć pasmo do powiedzmy 2 Mb/s dla danego hosta? A i jeszcze jedno, który model Mikrotika jest w miarę świeży i godny polecenia?

MT to zaawansowany sprzęt. Kupiłem MT z AC, co prawda port fast ethernet za 200 zlotych. Za 500 kupisz sprzęt biznesowy z AC gigabit lan do 10 portow, zaawansowanym firewall iptables, kolejkowaniem i limitowaniem łącza, które naprawdę działa, a nie tylko udaje że działa. Naprawdę, szkoda czasu na zabawę z tomato.

Zreszta, MT udostępnia swój system na PC i na VM, możesz wrzucić sobie na Virtualbox i poznać jego możliwości.

Również polecam routery Mikrotika. Możliwości są ogromne.
Ostatnio wyszedł bardzo wydajny gigabitowy i dwuzakresowy router HAP ac2 od tej firmy w cenie ok. 230 zł.
https://mikrotik.com/product/hap_ac2