Jaki router polecacie? Neostrada 6 Mb/s

Witam. Mieszkam w dwupiętrowym bliźniaku i chciałbym, aby bezprzewodowy Internet działał w całym domu. Obecnie posiadam liveboxa, jednak chciałbym go wymienić na inny router, bo zasięg wspomnianego czasem nie sięga nawet drugiego pokoju. Mam Neostradę 6 Mb/s.

Macie do polecenia jakiś router? W domu jest kilka komputerów - czy do nowego routera potrzebne będą jakieś specjalne urządzenia?

Przy okazji szukania informacji przeczytałem, że Neostrada wprowadza na jesień nową ofertę. Moja obecna umowa obowiązuje do stycznia 2011 roku. Wiecie może, czy da się za jakąś opłatą zamówić Internet 20 Mb/s bez konieczności przedłużania umowy?

Z góry dzięki za pomoc.

Ja mam Linksys WAG200G i w całym domu (parter i pierwsze piętro) mam internet. Jeśli nie potrzebujesz zaawansowanych funkcji routera to polecam ten model - nie wiem jak jest z jego następcą czy ma podobny zasięg WiFi.

PS: Jak byś był zainteresowany takim routerkiem to mam go do sprzedania :slight_smile:

Pozdrawiam

Także polecam linksysa wag200g bardzo dobry niezawodny router z dobrym zasięgiem

Ze swojej strony polecam Netgear WNR 2000. Posiadam i muszę powiedzieć, że działą bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam

M

Ja polecam routery z oferty TP-LINK

Słyszałem, że TP-linki przerywają dość często połączenie, co jest dość uporczywe przy korzystaniu z rapidshare i podobnych.

Ja posiadam TP-LINKa i w ogóle nie przerywa mi połączeń.

wag200 to dobry model, ale już dość stary, lepiej opłaca się zakupić linksysa wag54g2

na chwile obecną najlepszy router do Neostrady w przystępnej cenie

Ostatecznie zakupiłem router Linksys WAG160N-EU za 369 zł. Wielkie dzięki za opinie. :spoko:

Duzzy, a tak z ciekawosci, masz dochodza do Ciebie te 20 mb/s z neostrady?

a z tym liveboxem, to dziwne, ja mieszkam w jednorodzinnym domku, to mam wifi nawet poza domem (ok. 15m od liveboxa)

Tak jak pisałem, mam 6 Mb/s. Chciałem zamówić 20, ale okazało się, że technicznie nie jest to na razie możliwe.

15 m to nie jest duży zasięg jak na dom jednorodzinny. :slight_smile:

no nie jest to duzy zasieg, ale jest na pewno wystarczajacy. szkoda, ze mozesz miec 20 mbit, moze niedlugo co sz tym zrobia. w ogole chcialbym jakies opinie, o tym necie uslyszec. przeciez to taka mala rewolucja, u nas na netowym podworku, neo z 20 mbit.

Sam widzisz że oferują 20 Mb ale dla wybrańców !!

Miałem kiedyś Neo i same problemy związane z tą usługą a dokładnie Liveboxem.

Ludzie!! livebox to może służyć jedynie jako lampka nocna a nie router :slight_smile:

Pozdro

chyba jako podstawka pod lampke…