Jaki router vDSL z QOS?

Nie dysponuję za dużym budżetem a planuję zatąpić NetiaSpot, który nawet z hasłem do konta zaawansowanego ma masę ograniczeń, jakimś routerem który poprawi mi w jakimś stopniu pingi/wykorzystanie łącza pod konsolę poprzez priorytetyzację urządzeń w QOS.
Rozważałem zakup Asus RT-AC51U ale naczytałem sie o sporych problemach w działaniu QOS w tych routerach.
Co przemówiło za powyższym wyborem to fakt, że jest dobre polskie menu, czytelne (w porównaniu do NetiaSpota to powiedziałbym, że to klasa elitarna w designie), QOS i cena.

Szukam urządzenia do maksymalnie 150zł

Może coś takiego?
http://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-15_TD-W9970.html
Tutaj jest emulator panelu sterowania i znajduje się tam zakładka Bandwidth Control
http://www.tp-link.com/resources/simulator/W9970V2_Emulator/index.htm

I to już wszystkie rady? Serio?
Powiem spisaliście się ludzie xD

Swoją drogą po dzisiejszej wizycie w MediaExpert stwierdzam, że to najwieksze rakowisko ze sklepów z elektroniką. Ceny za cholere nie pokrywają się z tymi na stronie, ale gdybym to zamowił przez internet w sklepie przy sprzedawcy to ma obowiązek sprzedac po tej cenie jaka tam widnieje [na stronie] (wtf), stan magazynów tak samo a jeszcze potrafią wciskać outletowy sprzęt w pełnej cenie - unikać, unikać i jeszcze raz unikać.

Usuń to zastrzeżenie, a zapewne dostaniesz więcej ofert :wink:

Gdybym chciał przeznaczyć więcej to bym je usunął :wink:
Każdy chciałby mieć NetGeara czy NetDume :wink:

Wybór routerów z VDSL jest znikomy i na pewno nie w tym zakresie cenowym.
Radziłbym po prostu kupić zwykły router (do wyboru), bez żadnego modemu i podpiąć go za tym z VDSL, którego dostałeś od operatora. Chociaż nawet tutaj za 150zł nie ma co się spodziewać cudów. To najniższa (no może druga najniższa) półka cenowa.
Na operatorskim wyłączasz DHCP i generalnie wszystko z wyjątkiem funkcji modemu.

Jeśli operator ci nic nie daje (dziwne!?), to kup orange’owego Sagecoma za 30zł - http://allegro.pl/router-sagemcom-vdsl-3764-orange-ftth-rj11-wifi-i6821291225.html i do tego jakiś normalny router.

Swoja drogą w którym miejscu ten Asus RT-AC51U ma VDSL? Nie ma. Nawet xDSL nie ma. Z tego co się orientuję (może być nie do końca aktualne), sensowne routery z VDSL zaczynają się w okolicach 600zł. Bardzo ważna jest tu jakość samego modemu.

Problem w tym, że takie rozwiązanie nie da mi tego czego najbardziej potrzebuje czyli priorytetyzacji urządzeń.
Router czy to na ceneo czy w samym ME/MM był polecany właśnie do vDSL/xDSL, na pudełku bodajże też znajdowały się informacje o xDSL (teraz mam wątpliwość czy faktycznie było to ten model, skoro niby go nie posiada).

Netia daje NetiaSpot`a jak już mówiłem, urządzenie, które z kontem podstawowym jest mocno ograniczone i na początku nawet nie miałem możliwości przeniesienia urządzenia do DMZ, gdy zyska się “lepsze prawa” czyli konto admina a nie użytkownika sytuacja się polepsza ale nadal nie daje to takich możliwości jakich oczekuję zwłaszcza gdy chodzi o możliwości potocznie zwane QOS. Dopiero konto z którego zdalnie grzebią przy urządzeniu daje możliwości.
Potrzebuje czegoś co odpowiednio rozdzieli pakiety na dekodery tv + konsola + PC tak aby mieć jak najlepszy zakres łącza i ograniczyc rubberbanding a jeśli sie da to poprawić przy tym pingi.

Jeśli masz na myśli tego typu, bardziej niskopoziomowy, QOS to wątpie, aby takie urządzenie w ogóle istniało (w powszechnej sprzedaży). Z tego co się orientuję TV jest zupełnie rozdzielone od LANu i bardzo zależne od operatora. Na pewno nie będzie to 150zł, bo to najtańszy, sorry za określenie, klepany w Chinach szmelc.
Posiadasz w ogóle hasło do logowania do VDSL? Bez tego nie podepniesz swojego modemu.

Moim zdaniem najlepsze co możesz zrobić to QOS na poziomie LANu za pomocą własnego (odrębnego) routera.

Hasło mam, chociaż pracownicy twierdzą, że nawet po wykluczeniu netiaspota wystarczy podpiąć sam router/modem vDSL. Innym rozwiązaniem jest bridge z netiaspotem w trybie modemu + router. Jak to w czyms pomoże to podrzucam rodzaj połączenia, może wspólnymi siłami da się coś zdziałać w Spocie :wink: