Jaki router Wifi?

Jaki byście zaproponowali w przystępnej cenie żeby sygnał przebijał przez ściany w bloku od sąsiada z góry (2 piętra różnicy ;D)?

Schemat. Dobrze myślę to by tak było:

(Internet) Komp (stacjonarny z netem DSL) —> podłączony kablem do routera wifi(antenka wystaje z niego ;P) --> no i sygnał se leci do mnie… Mam laptopa. Więc żeby go odebrać muszę mieć kartę wifi. A w przypadku komputera stacjonarnego to on też powinien mieć jakąś stacjonarną kartę WiFI?

Czy posiadając takie/taką kartę sieciową mam możliwość odbierania neta przez wifi?

  • Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller

  • Broadcom 802.11g sieciowy adapter

Thx z góry . pzdr

Co do routera to raczej chodzi o odkręcaną antenkę i jakieś 12dbi dookólną i postawić ją nie na podstawce tylko położyć i ew. coś podłożyć pod koniec żeby była antena równolegle do ziemi. Z tym że nie mam pojęcią jak to by działało bo w bloku jeszcze nie robiłem takiego czegoś, a że ściany pewnie żel-beton to powodzenia. Może się ktoś odezwie co ma coś podobnego to Ci poradzi.

A co do karty to w laptopie masz WiFi,

A co stacjonarnego to TP-Link 551G :slight_smile:

Ja mam w bloku ruter wi-fi Linksys http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178020 i w całym bloku oraz na podwórku jest zasięg mojej sieci bezprzewodowej. Co do transferu danych jest dobry i można sciągać bez problemu.

jaro66 , mam takie za pytanko a jak to wygląda ty masz jakąś antenkę podpiętą pod laptopa czy to jakoś automatycznie wyszukuje ci i nic nie musisz doczepiać?

ja mam wbudowaną karte sieciową wi-fi intela bez antenki (zasięg ma bardzo dobry, nawet bym powiedział celujący =D> ) i w Windows Vista można ustawic że jak włączasz system automatycznie cię łączy z internetem.