Jaki router wybrać 2,4/5 + USB

Po wielu latach dzielnej służby mój router uległ burzy na amen. Wspomniane urządzenie to td-w8960n + 2x8dbi anteny. Urządzenie w takim zestawie całkiem dobrze radziło sobie z pokryciem 3 pięter. Przyszedł czas na szukanie czegoś nowego, poczytałem ciut i jestem jeszcze głupszy co wybrać, może ktoś z was podzieli się przemyśleniami. Urządzenie będzie podpięte do innego routera (robi za modem LTE i jest na strychu) ethernetem

Wymagania, jakie stawiam przed urządzeniem:

  • 4xEth 1Gb
  • Dobry zasięg
  • Port USB (3.x) z możliwością zrobienia dysku sieciowego / ew. możliwością podłączenia NAS-a
  • Wifi 2,4/5Ghz

Budżet, jaki chciałbym wydać to okolicę 300 zł, jednak jeśli za jakąś dopłatą uzyskać lepszą jakość to pewnie dobrze się zastanowię.

Ciężko bedzie się w tym zmieścić bo do robienia dysku sieciowego trzeba router z USB 3.0 i wiekszośc ma 2 porty USB: jedno 2.0 i jedno 3.0.

Jedyne co mi przychodzi na szybko do głowy to Asus RT-N18U z samym 2.4 do 600Mb/s i z mozliwością zmiany anten w tym przedziale cenowym. Wybacz, ale TP-Linka nie doradzę bo dla mnie to szajs i tyle.

ASUS DSL-AC52U (750Mb/s a/b/g/n/ac Aneks A/B, USB) - 419zł
ASUS DSL-AC55U (1200Mb/s a/b/g/n/ac Aneks A/B, USB) - 529zł

Droższe możesz połączyć w trybie AiMesh, lub stosować access pointy lub routery w trybie AP.

Asus DSL to routery z wbudowanym modemem ADSL/VDSL. Po co mu takie polecasz jak on ma modem LTE na poddaszu to wystarczą mu edycje RT Asusa??

Możesz w ten mierzyć, nie ma USB, ale porty Lan ma Gigabitowe więc do tego NAS z gigabitem i jest fajnie :slight_smile:

1 polubienie

Z tego co widzę ma port USB i trafia na listę do wybrania. Dzięki.

Podsumowują aktualnie wybór padnie prawdopodobnie na ASUSA RT-AC58U.
Choć zastanawiam się mimo wszystko jeszcze nad sprzętem droższym:

  • TP-Link Archer C9 (podobno bardzo dobra wydajność)
  • Linksys WRT1900ACS (kusi, choć wiem, że możliwości nie wyczerpię)

Najsensowniej będzie chyba kupić ASUSA na 3 lata powinien starczyć, może w między czasie wydarzy się jakieś routerowe WOW :smiley:
Dzięki za pomoc.

Zapomnij o USB 3.0 bo ono zakłóca prace wifi (interferencje). Co do routera, polecam Synology.

Też myślałem, ale to nie ten przedział cenowy zupełnie :slight_smile:

Prędzej nas Bałty6k zaleje za nim będzie to routerowe WOW :stuck_out_tongue:

Tak powaznie kup tego Asusa RT-AC58U i potem myśl nad NAS-em :slight_smile: Nic nie zastapi w transmisji plików portu gigabit w routerze, a zwłaszcza USB. Ja mam Asus 4G-AC68U i jak podłącze jaki kolwiek dysk pod USB3.0 pendrive, HDD zewnetrzny od razu LTE zwalnia o połowe. Tez myślę nad NASem, ale moze za rok bo aż tak nie zbędne mi nie jest :slight_smile:

Jeszcze rozważ RT-AC68U ma dużo lepszy sprzet to odpowiednik mojego bez LTE :slight_smile: