Jaki router wybrać?

Witam. Mam pewien problem, mianowicie dziele łącze z drugą osobą poprzez router. Niestety gdy tamta osoba ściąga jakikolwiek plik to ja nie mogę normalnie grać np. w COD4 na Ps3(same lagi). Mój router jest z NetGear’a a jego model to: wgr614v9, jak już sam zauważyłem nie posiada on opcji podzielenia pasma na 2 części. Moje pytanie brzmi: Jaki router najlepiej wybrać (najlepiej z firmy: netgear) aby np. gdy z modemu wypływa 10 Mbit/s do routera, a z routera mogę sobie dzielić dynamicznie sygnał np. na jedną i druga osobę po 5 Mbit/s.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Kup jakikolwiek router z QoS. Twój model akurat tego nie ma. Netgear nie robi najlepszych routerów. Ja bym ci polecał Linksysa z otwartym firmware.

Przychylam się do propozycji kolegi powyzej kup router z podziałem Pasma Linksys, TP-Link Pentagram tak jak napisał kolega Qos oznacza podział pasma, Tańszym rozwiązaniem jest zainstalowanie na tym drugim komputerze programu Netlimiter i odpowiednie go skonfigurowanie np http://www.idg.pl/ftp/pc_10073/NetLimiter.2.0.7.htmlhttp://www.instalki.pl/programy/downloa … _2_Pro.php

mam Linksysa wrtg54gl razem z tomato 1.21 i polecam sprzet… wart ceny…

ustawie wszystko co tylko potrzebuje… opcji mnóstwo… a stabilność mmm od zakupu stabilny jak skała z tym firmwarem…

restartuje jedynie jak zmieniam jakieś opcje :]

Rewelacyjny router, Ja mam WRT54GL. A tomato świetnie się na nim spisuje. Dzieliłem łącze na 4 laptopy. Dwa prawie non-stop ściągały albo wysyłały torrenty. Dwa tylko ze stron www korzystały. Nic, nikomu nie muliło. Żadnych zawieszek. Tomato ma całkiem nieźle QoS skonfigurowany już na starcie, tylko kilka rzeczy wystarczy dodać i jest pięknie.

Dziękuje wszystkim za propozycję. Zamówiłem już WRT54GL myślę że się spisze :slight_smile:

Tylko ten standardowy firmware jest kiepski. Ma sławną już opcję trzymania otwartych połączeń przez pięć dni :slight_smile:

Polecam tomato:

http://www.polarcloud.com/tomato

Witam ponownie, znalazłem tam opcję blokowania portów. Czy ktoś wie jak zablokować p2p?, bo chyba to trzeba zrobic poprzez port, ale nie wiem który.

Zainstalowałeś sobie tomato? Czy masz standardowy firmware? Blokowanie portów niewiele da, zawsze da się to obejść, albo i ściągać z zablokowanymi portami. Tomato ma opcję blokowania protokołu p2p. Wchodzisz w Access Restriction i tam dodajesz reguły jakie chcesz - czy, kiedy i co blokować :slight_smile: