Jaki Router z AC do 300+/-

(marcingp54) #1

Witam. Szukam odpowiedniego dla siebie routera ale ciężko coś wybrać. Dla Huawei E3372.
Pierwsze co to zasięg Wi-Fi najszerszy, dobre anteny, 2.4ghz-450 Mbps, 5 Ghz-867 Mbps. Dla telewizora 4K
Minimum 1 wejście usb na modem(dobre 2usb jedno 3.0), porty LAN 1 Gbps.
Głównym założeniem jest najmocniejszy sygnał na cały dom.

Miałem przez chwilę (zwróciłem) router Router AsusRT-AC58U AC1300 ale się zawiodłem przez zasięg Wi-fi gorszy od mojego starego TL-MR3420.

Moja propozycja to głównie TP-Link za niezawodność:

https://www.x-kom.pl/p/173726-router-tp-link-archer-c7-1750mb-s-a-b-g-n-ac-2xusb-dualband.html

Co możecie mi polecić ? poniżej 300 zł lub lepszego za więcej + / - 300zł ?

Pamiętaj, że zasięg WiFi to nie rtlko router, ale tez urządzenia odbierające. Nie każdy chip w karcie WiFi dogada się z routerem i wiceversa. Ja miałem w swoim życiu 10 TP-Linków i zawsze problemyz WiFi. Obecnie mam ZyXel LTE4506 i jego wifi zwala z nóg mimo, że nie pozorne i małe i bez zewnetrznych anten to ani na Asusie, ani Tp-Linku Wifi na drugim koncu domu nie było, a tu jedna, dwie kreski są. Oczewiście mowa o 2.4Ghz.

(Enzo1) #3

Wpisz polecane routery do 300 zł. Możesz wybrać coś np z TP-Linka i wgrać alternatywny soft,router przeważnie zyskuje,choć niektóre funkcje możesz stracić.
Dużo zależy również od ustawień.Sygnał może być tłumiony przez ściany bardzo mocno w przypadku ac,

(nietopyrz) #4

Hej,
poczytaj o Totolinku a3002ru.