Jaki router z modemem ADSL i WiFi


(Mskitek) #1

Chcę zakupić router. Internet z neti więc potrzebuję, aby był wbudowany modem ADSL i posiadał on WiFi. Mam dwa kompy, chce łączyć PC za pomocą kabla, a notebooka bezprzewodowo.

Co polecacie w miarę niskiej cenie?

Z góry dzięki :slight_smile:


(hoobert) #2

Poszukaj jakiegoś linksysa, nie są najdroższe a ich routery są w miarę stabilne.

Z tych z wyższych półek to tylko 3com albo belkin


(Cj32875) #3

Tak jak kolega polecam TP-Link'a TD-W8910G sam używam i nic się nie dzieje :slight_smile:


(Mskitek) #4

A ten:

http://www.komputronik.pl/Sieci/Linksys_Wireless_G_Router_ADSL_WAG200G_E1/pelny,id,32104/ ?

Jaka jest różnica między Annexem A,a B ?


(Mskitek) #5

Ja nie chce go kupować tylko pytam, a szczególnie w komputroniku :stuck_out_tongue:

Jeżeli kupię tego TP-linka TD-W8901G to wystarczy, tak?

-- Dodane 29.03.2009 (N) 14:07 --

A jeszcze jedno pytanie, czy za ten router 153 zł to dobra cena ?


(manfred1) #6

Podepne sie pod temat jeśli można. Narazie mam dwa pecety i na jednym i drigim mam neo z dwoma modemami jeden Thomson a drugi Sagem. Do tego chciałbym podłączyć lapka. Co potrzebuję aby zamiast tych dwóch modemów wszystko śmigało bezprzewodowo?


(Barthezz) #7

http://www.komputronik.pl/Sieci/Pentagr ... 52121,s,1/

W MediaMarkt zapłaciłem za niego 170zł

Bardzo dobry router. Szczerze polecam. Posiadam od ponad roku. Nie grzeje się, nie zwalnia, ani razu nie zerwał mi połączenia.

Na małej standardowej antence ( którą bez problemu można wymienić ) wifi działa mi w całym domu, w sadzie i ogrodzie ( około 30m od routera przez ścianę ). Poleciłem go kiedyś dla kumpla który także jest zadowolony.


(Mskitek) #8

W sklepie powiedziano mi, że ten router tzn. TP-link TD-W8901G nie będzie działał na moim łączu internetowym z neti, ponieważ jest zastosowany Annex B, a nie A :frowning: Czy to prawda? Jeżeli tak to jaki inny router pod moje łącze z Neti?

PS. Napisałem w opisie tematu, że mam łącze internetowe z Neti, nie wiem czemu na to nie zwróciliście uwagi :stuck_out_tongue:


(Manian) #9

Ja posiadam router TP-Link W8901G i normalnie użytkuje go na łączach neostrady, bez żadnych problemów, także urządzenie warte uwagi.

Ten model (W8901G) nawet w instrukcji obsługi ma wyszczególnione parametry usługi ADSl używane przez polskich dostawców Internetu. I jest tak ze korzystając z Neti ale przez łącza TPSA router z Annex A, a mając internet na łączach Neti Annex B.

Źródło: http://www.dipol.com.pl


(Mskitek) #10

Zadzwoniłem do Neti i powiedziano mi, że router z Annexem A będzie działał bezproblemowo. Jak to możliwe - nie wiem, ponieważ wszystko jest ciągnięte z cyfrowych łączy neti, a nie przez TPSA. Kupiłem router, prosto konfiguracja i wszystko działa. Dziękuję za odpowiedzi i polecam gorąco ten sprzęt :).


(MrAsusrp6) #11

A skąd wiesz że cyfrowych ?