Jaki router?

(Rastabajer) #1

Witam.

Posiadam w domu łącze internetowe Neostrada 512. Lącze obsługuje modem Sagem Fast 800. Jako, że posiadam w domu trzy komputery: dwa stacjonarne i jeden laptop wyposażony w WiFi, zastanawiam się jaki router powinienem kupić by rozbić sygnał internetowy na te trzy urządzenia?? Dodam jeszcze, że pozostałe komputery (stacjonarne) chciałbym wyposażyć w karty WiFi, i tu kolejne pytanie jakie karty kupić, by rzecz jasna nie przepłacić, a jednocześnie cieszyć się z użytkowania netu w każdym miejscu mojego domu, bez konieczności rozciągania irytujących kabli. Czy budżet wysokości 200 zł będzie wystarczający? Pomożecie? Pozdrawiam serdecznie!

(Stingray) #2

Witam.

Jeżeli to mają być tylko 3 komputery to w zupełności wystarczy to : http://www.pentagram.pl/produkty/sieci_i_komunikacja/routery_w_tym_adsl_i_wi_fi/cerberus_adsl2_wi_fi_plus_p_6331_6

Na Cerberusie (tylko bez wifi) już paru osobom rozdzielałem neo. Robiłem to z 1,5 roku temu, od tamtej pory nie miałem żadnych informacji że coś jest nie tak. Wynikałoby z tego że sprzęt sobie radzi. Są oczywiście lepsze urządzenia, ale ich zakup wiąże się z większymi wydatkami. Ten model co podałem w linku kosztuje ok 170PLN. Nie jest to chyba jakaś kosmiczna kwota.

Pozdrawiam

(adpawl) #3

Zdecydowanie Linksys WAG200 http://www.ceneo.pl/categories.aspx?sea … e=99999999

a sieciówki np. [http://www.ceneo.pl/categories.aspx?sea … e=99999999](http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=0&searchText=OvisLink MWT F2000PCI&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999)

(Szymszejdi) #4

Również polecam linksysa WAG200, kiedy na cerberusie jedna osoba w mojej sieci coś pobierała to inne nie miały netu, Linksys bez porównania lepiej radzi sobie z podziałem łącza i nie zamula. Sprzęt typu, postaw, ustaw zapomnij :smiley:

(Micoud81) #5

tak jest, Linksys WAG200 to najlepszy wybór. Konkretnie polecam Linksys WAG200G-EU