Jaki rower do 2500-3000 zł? (MTB)

Witam! Planuję kupno nowego roweru górskiego, ponieważ mój zabytkowy Trek 4100 się sypie. Są teraz wyprzedaże; sprzętu dużo i dla tego się pytam jaki byście doradzili/polecili?

Jak masz tyle kasy to kup składaka

Idz do sklepu/popytaj na forach o MTB i co coś fajnego złożą

Z ram, polecam świetną Author Vision Light tyle że starszą “snake design” z 2004 roku one chyba są. Nie pamiętam teraz jej składu ale to jest AL z domieszkami jakimiś… rama lekka i wytrzymała.

Ramy te mają lepsze parametry niż obecne Visiony Light. Kosztują koło 1 K za ramę, ale strasznie ciężko je dostać… Ale jak trafisz to bierz w Ciemno :wink:

Do tego osprzęt SRAM ( powiedzmy całość 7-ka + tył i piasty 9-tka )

Hmmm… myślałem o rowerze Kelly’s Madman. Ma ktoś może i coś więcej powie jak się jeździ itp. ?

Znalazłem tanio: http://www.msport.com.pl/produkt.php?menu=2&kat=11&kat2=54&kat3=304&firma=47&id=2497

cana katalogowa to 2999 zł a na tej stronce prawie tysiak taniej. Czy to nie jest jakiś “chłyt materkingody”?? :smiley:

I jeszcze jedno pytanko: mam 176 cm wzrostu, jaka rama będzie najlepsza?

O tyle mogą spaść ceny po sezonie, wiec to nic dziwnego. Akurat ten Madman mi sie nie podoba - zobacz jak wyglądały modele z 2006 to może będziesz wiedział o co chodzi(sam mam Magica z 2006):slight_smile:

Poniżej 3000 powinieneś kupić teraz Kellys Imagine (cena katalogowa 3.499).

Są tez inne firmy:

http://www.allegro.pl/item224758772_kro … zarna.html

Lepiej jest jednak popytać na forach typowo rowerowych.

Ja do krossa jakoś przkonany nie jestem, podobno słabe ramy robi. A czym tak w zasadzie się różni ten imagine od madmana oprócz amora, bo jest wyższa cena a ma v-breaki?

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 21:32

I do tego ma manetki dual control co dla mnie jest beznadziejne i właśnie m.in. poluję na Madmana

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 21:36

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 21:54

Co myślicie o tym:

http://www.allegro.pl/item227506564_wyp … east_.html ???

Na stronie Kellysa można sobie porównać modele.

Mi DC bardzo pasują:)

Ja mam tez gdzieś tyle wzrostu i mam 19,5(Magic 2006 - rama chyba taka sama jak w Madmanie). Mi pasuje, ale CHYBA wg rożnych wyliczeń powinna być mniejsza.

sprawdź tutaj

http://www.forumrowerowe.pl/forum/index.php

na tym forum napewno Ci pomogą, poza tym było tam sporo takich tematów jak Twój, skorzystaj najpierw z wyszukiwarki

odnośnie drugiego pytania na temat rozmiaru ramy to poczytaj to

http://www.forumrowerowe.pl/forum/viewtopic.php?t=139

pozdrawiam

Ty pytasz czy chwalisz :shock: ludzie za tą cenę samochody kupują :mrgreen:

Pytam :stuck_out_tongue: :wink: Samochody? :mrgreen:

kluzoluzo za 2500-3000zł to masz taki ładny profesionalny, solidny, markowy rower. A oto propozycje:

Propozycja 1-wsza

Propozycja Druga

Propozycha 3-cia

A TO jest taka ogolna strona i z niej sobie wybierz jakis rower jak ci sie nie spdoba rzaden co wyzej dałem.

Osobiscie ci poradziłbym opcje 3 najbardziej wypasiony i solidny POLECAM

no może trochę przesadziłem :lol: ale za 3000 to już chyba jakiś wyczynowy rowerek średniej klasy można kupić co ? :roll: albo złomowane auto :smiley:

I uzywany:( Nic nie napisane czy był katowany, jaki przebieg.

Już mówiłem, że krossów nie chce :confused: a cuba to nie znam i faktycznie nie wiadomo co to jest. Najprawdopodobniej pojade do Lublina i zobacze tego madmana, bo jest w dobrej cenie i ogólnie może w sklepie coś znajde dobrego, bo widze, że mocno przeceniają :wink:

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 10:12

I jak już pisałem nie chce też manetek dual control ;/

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 10:30

ja wiem czy dobry wyczynowy? raczej nie, wyczynowe troszke są droższe od ok 4000- nawet 20000 :open_mouth:

wyczynowe są sporo droższe :smiley:

na samą ramę i 3 000 PLN nie starczy.

3 K to w miarę normalna cena za porządny rower który się nie rozleci lada moment;)

Sam wiem bo sporo czasu ścigałem się na rowerach ( MTB ) i hmm dość mocno szalałem…

Jak masz gdzieś niedaleko jakiś SkiTeam ze sklepem rowerowym to skocz do nich. Mają dobrą ofertę.

Właśnie kupiłem Treka 6000 za 2400 zł :o :stuck_out_tongue: Dzięki wszystkim za pomoc! Pozdr.

Dawaj rower :mrgreen: Trochę zazdroszczę bo lubię sobie pośmigać na rowerku a mam taki g…y z hipermarketu za 400zł :frowning:

ja bym szukał jakiegoś Wheelera albo Canondale’a

No szczerze powiem, że ten Trek jest wyje***y w kosmos :wink: wszystko super chodzi

Jak już pisałem wczoraj zakupiłem Treka 6000 na Avidach Juicy 3 i mam kilka pytań i zastrzeżeń. 1) czy można zmienić siłę hamowania (żeby zahamować i zablokować koło trzeba strasznie daleko wcisnąć klamkę, co według mnie nie jest normalne przy hamulcach hydrulicznych, rower powinien stawać dęba po naciśnięci klamki jednym palcem :O); 2) mówiono mi w serwisie, że klocki same się dotrą i będzie niby lepiej hamować, czy to jest prawda, że hamulce się same wyregulują? ufff. Z góry dzięki za odp

myślę że to jest tak samo jak ze zwykłymi hamulcami na gumy. Wystarczy minimalne odchylenie klocków w stosunku do tarczy i już cała powierzchnia nie hamuje więc pewnie jak się lekko zetrą to będzie git :mrgreen:

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 12:13

ps. pokaż fotkę tego cuda