Jaki rozmiar partycji systemowej w vista?

jaki rozmiar powinna miec partycja abym mógł na niej zainstalować viste i aby wszystko bylo ok?

Myśle że przy twoim dysku partycja wielkości 20-25 GB, powinna być optymalna lecz wszysto zależy co chesz na niej instalować .

Pozdrawiam

20 Gb jest w sam raz, oczywiście pod warunkiem, że dokumenty i media trzymasz na innej partycji a gry też instalujesz na innej. U mnie czysta Vista zajęła ok. 10 Gb, z programami ok. 15 Gb. :slight_smile:

Japolecam dla visty 40GB. Ja mam 400GB dla niej.

Przy założeniu że autor postu ma dysk 80 GB, 20 na Vistę mu wystarczy.

no i po co ? dlaczego polecasz aż tyle ? wg mnie ~20 gb wystarczy dla przeciętnego użytkownika na 100%

no i po co ? dlaczego polecasz aż tyle ? wg mnie ~20 gb wystarczy dla przeciętnego użytkownika na 100%[/quoKoleś gada głupoty, albo się przechwala albo mu się nudzi w domu. W końcu dla dzieci zaczęły się wakacje i teraz wypisują bzdury w internecie. Jeśli ma 400gb to pewnie 390gb ma wolne bo i tak nie ma czym tego wszystkiego zapełnić, heh. Dosyć o ograniczonych, teraz konkrety: Dla systemu vista spokojnie wystarczy 20-30gb z różnymi zainstalowanymi programami. Ja osobiście mam 20gb i nie narzekam, system śmiga jak należy.

Witam.

Sama Vista zajmuje poniżej 10 GB. Reszta zależy od tego co instalujesz.

A tak nawiasem mówiąc , ciężko będzie smigać na twoim sprzęcie.

Polecam tyle jak ktoś ma duży dysk na komppie. Taka ilość miejsca na dysku dla visty jest optymalna. A minimalnie dla komfortowej pracy polecam 25-GB. A ja mam jedną partycje (choć wiem, że tego się nie zaleca) 400GB, bo tak mi po prostu wygodniej.

ja mam też dysk 80 gb (bynajmniej kiedyś 80 teras 76 gb ) mam go na 2 partycje podzielonego C: 40 gb i D: 36 GB

Masz 400gb i jedną partycję? Idzie pogratulować. gościu tragedia.

na programy tak

na dokumenty dysk 160Gb

mialem kiedys partycje ( 4 po 80GB) ale ja wole miec jedna, bo tak mi po prostu wygodniej

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 9:55

nie przesadzaj !!