Jaki rozmiar sterów klasycznych wybrać do roweru?

Chce wymienić stery w swoim rowerze, ale nie wiem jaki rozmiar wybrać.

Na stronie http://wrower.pl/sprzet/stery,5452.html podano rozmiary sterów klasycznych

1 lub 1 1/4 i 1 1/8

Co mam zmierzyć w swoim rowerze, żeby dobrać dobre stery? (nie ogarniam tabelki)

W sierpniu ubiegłego roku złamałem mostek i musiałem wymienić na nowy, teraz mam luzy w sterach, chciałbym teraz dobrze wybrać.

Po pierwsze trzeba zmierzyć średnicę rury sterowej, musisz wiedzieć jakiego typu stery masz w rowerze, jakie są misy i łożyska góra-dół, bo może być różnica w średnicy misy i łożyska między górnym a dolnym. Rozmiary nowych sterów podawane są w calach, nie w centymetrach. (Pomiar wykonuje się suwmiarką)

Po drugie, jeśli nie wiesz na dzień dobry jak to sprawdzić, proponuję Ci oddać rower do serwisu. Nie wiem czy kiedykolwiek już robiłeś taką wymianę, ale np. do wymiany misek, dobrze jest mieć odpowiednie narzędzia - które pozwalają szybko i bez szkód zdemontować stare misy (wybijak sterów) i założyć nowe (przyrząd do ich montażu), przyrząd do nabijania konusa na widelec, czy np przyrząd do montażu gwiazdki ten nie potrzebny jeśli masz mostek z klinem.

Oczywiście ktoś powie, że mam młotek i inne fajne narzędzia i to ogarnę :). Trzymam kciuki.