Jaki rozmiar telewizora kupić? Full HD czy HD Ready?

Cześć.

Planuję zakup telewizora LCD do pokoju. Głównie oglądam go leżąc w łóżku więc głowę mam niżej niż środek ekranu. Odległość od niego to 170 cm. Jaki rozmiar mam wybrać? 32" czy mniej? Obecnie mam 28 kineskopowy i jakbym zbliżył się bardziej do TV to będę widział piksele dlatego troszkę obawiam się 32". Rozumiem, że inna rozdzielczość ale mimo wszystko to troszkę blisko.

 

Druga sprawa to rozdzielczość. Czy przy takim rozmiarze warto szukać czegoś z Full HD czy wystarczy tańszy HD Ready? Oglądam przeważnie TV satelitarną Orange plus kanały naziemne. Kanałów HD mam więc raptem 5 czy 6. W marketach jest teraz sporo promocji właśnie na modele z 1366x768.

 

Liczę, że ktoś doradzi coś sensownego :slight_smile:

teraz się robi tylko fullHD tak więc zastanów się tylko na rozdzielczością, moja rada zobacz co oferują w sklepie polecam LG

Zobacz co oferuje Ci firma Panasonic z rozdzielczością Full  (LG i Samsung dosyć słabo radzą sobe ze skalowaniem obrazu a to najbardziej wpienia gdy trafisz na materiały inne niż HD). Opcje smart możesz sobie darować, wystarczy Raspberry Pi + Kodi.

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl

Smart ani 3D nie potrzebuję. A jaki rozmiar radzicie? Standardowo 32" czy coś mniejszego? 50 czy 100Hz odświeżania?

32" wystarczy, większego nie ma co brać przy takiej odległości od ekranu, w jakimś sklepie zobacz czy pasuje Ci kompensacja ruchu w modelu który chcesz kupić.

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl

Panasonic raczej jest droższy nie wiem czy jest sens dokładać

Właśnie dlatego że to jest istotne a nie te śmieciowe informacje które Ci wciskają sprzedawcy w sklepie. Pomyśl że będziesz patrzył na to urządzenie przez kilka lat.

telewizor ma być głównie do TV po co przepłacać ja rozumiem filmy na BluRay ale telewizja?

 

Nie każdy LG i Samsung, zależy od modelu. Panasonic także nie jest tak dobry, jak go malujesz.

 

Podstawowe funkcje smart ma teraz praktycznie każdy TV.

 

 

@mattyrainwarrior

 

Jaki budżet na TV?

 

Wstępnie mogę polecić Sony KDL-32W706B.

Jesteś tego pewny? Jeszcze ze 3-4 miesiące temu sam kupowałem 32-calowego Panasonica w HD Ready.

 

Na Full HD nawet obraz SD wygląda nieco lepiej, ale nie traktowałbym tego jako najważniejszą cechę telewizora od której zaczyna się poszukiwania.

 

 

Akurat na tym właśnie Panasonicu się przejechałem. To był chyba AS520. Skalowanie - wcale nie takie idealne, a do tego kiepskie kąty matrycy, no i HD Ready. Dużo taniej można było kupić A400, czy nawet A300, na którym wcale nie byłoby gorzej. W kupionym ze 2-3 lata wcześniej L37E5E (Full HD) jest z tym dużo lepiej.

Nie chciałbym wydać więcej niż 1300zł ale jak warto dopłacić do Panasonica to to 1600zł mogę wydać. Tylko czy warto dokładać te 600zł skoro za 1000zł można dostać LG? Czy różnica będzie aż tak duża?

według mnie przy oglądaniu obrazu z TV szkoda kasy można ją lepiej przeznaczyć na coś innego

Myślę że nie.

Ok. Dzięki wszystkim za porady. Zdecydowałem się na pewno na 32" i Full HD. Dokładny model wybiorę jak zobaczę w jakimś markecie na żywo. Chociaż przychylam się ku LG 32LF5610

Co do skalowania, to w LG też jest całkiem przyzwoite. IMO drugie najlepsze po Panasonicach.

 

Jak będziesz w sklepie, postaraj się przełączyć TV z ich dema na sygnał z DVB-T (niektóre sklepy mają podpiętą pod wystawione telewizory antenę - to nie zalezy od sieci, tylko od konkretnego sklepu) i pobawić się ustawieniami ostrości (w Saturnie i Media Markt od jakiegoś czasu wystawiane są nawet piloty, ale jak nie ma dostępu do pilota, to zawsze zostaje sterowanie na obudowie).