Jaki ruter do rozdzielenia łacza z WLAN na LAN+WLAN

Witam, wiem że potrzebuje router, ale nie wiem jaki…

Internet mam bezprzewodowo, na dachu mam antene, idzie do niej zwykły kabelek sieciowy, przy komputerze mam przelotkę do której jest wpięty zasilacz sieciowy.

Zmieniam plan taryfowy i będę miał zewnętrzny numer IP raz nielimitowaną ilość komputerów, jedynie co musze zakupic router.

Planuje podlacznie 2 komputerów, i chciałbym miec mozliwośc dopięcia się z laptopem, czyli chyba potrzebny sprzet który jednocześnie rozsyła siec po kalbu i po WiFi… przyczym chciałbym by jeden komputer (po kablu) miał też zewnetrzny nimer czyli był widzianny z zewnątrz (chcę postawić na nim server video)… i moje pytanie jest bardzo konkretne

Jaki router (model - firmę) polecacie.

Witam,

Czyli potrzebny Ci router z możliwością przekierowania portów (zwykle zwą to Virtual Server).

Polecam wejść na forum wifi:

http://www.wififorum.pl/

Tam znajdziesz sporo typów.

Ja używam Pentagrama (Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g Plus),

jednak na wspomnianym forum nie jest on zbyt często polecany ze względu na różne przypadłości,

których ja nie doświadczyłem (na szczęście).

O ile wiem, to nie ma urządzenia która działa w trybie AP Client(czyli podłącza się do innego sieci) i nadaje jednocześnie w swoim zakresie sygnał.

Więc pasowałoby Ci, Acces Point z funkcją Ap Client(wtyczka odpowiednio dobrana do kabla z anteny, pewnie kabel H-155 i złącze RP-SMA-Do tego router z Wi-Fi, podpięty do AP kablem RJ-45, AP przekazywałby sygnał routerowi a ten by go rozsyłał(radiowo i kablem).

Wiec w domu mam zwykły kabel rj45 czy jak on sie tam nazywa, zresztą już sie dowiedziałem za 130 zeta dostane od operatora skonfigurowany router bezprzewodowy +4 LAN dzięki któremu będę mógł sobie dopiąć łącznie 5 komputerów w tym jeden będzie miał zewnętrzny numer, wiec problem mi się rozwiązał :slight_smile: Dzięki za podpowiedzi.