Jaki serwer FTP w telefonie/android?

możecie podpowiedzieć mi jakąś sprawdzoną przez Was aplikację typu „serwer ftp” do zainstalowania w tel?
ma służyć do połączenia telefonu z laptopem,a dokładnie z ftp w total commanderze.
Przy czym nie chodzi mi o app, która jest pełnowymiarowym managerem plików (typu t.commander, Solid Explorer,etc) i przy okazji ma serwer ftp, ale o taką, która jest tylko niewielkim serwerem ftp. Jest tego trochę, ale pytam o aplikacje przez Was przetestowaną, sprawdzoną, która faktycznie działa, bez kiksów. Mam na przykład sprawdzoną aplikacje:
primitive ftpd | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository - działa niby ok, poza jednym: zrywa połączenie i nie ma reguły - kiedy, bo bywa, że po minucie, po 30 sek bezczynności, kiedy nie klika się po katalogach, a jednocześnie ma w opcjach zaznaczone, by połączenie dzielnie trwało pomimo bezczynności.

np. ten przetestowałem:

w sumie jest ok, „w zasadzie” nie zrywa sesji, ale pod jednym warunkiem → że ekran telefonu jest cały czas świecącym, tzn. serwer cały czas podtrzymuje swiecenie ekranu tel., a gdy zgasze ekran, to zrywa połączenie. Czyli zżera baterię w trakcie sesji ftp (dodam, że wspomniany w pierwszym poscie serwer też tak miał z ekranem, zrywał po zgaszeniu). Nie ukrywam, że wolę żeby połączenie ftp nie zjadało baterii…

Prawdopodobnie system usypia Ci apkę zabijając przy tym aktywne połączenie. Poszukaj w ustawieniach systemowych / ustawianiach oszczędzania baterii czy jakimś innym optymalizatorze systemowym czy ta aplikacja jest dodana na „białą listę” aplikacji które nie mają być siłowo usypiane po zgaszeniu ekranu

pomogło, dzieki za zmuszenie do działania.
do działania, bo mi od razu przemknęło przez głowę, że może ja prostym przyciskiem gaszącym ekran - by nie zżerało baterii - automatycznie usypiam app/serwer, ale też od razu wydało mi sie to nie tym o co chodzi w usypianiu, bo rozumiem, że system usypia app, gdy ta nie jest uzywana jakiś czas i że nie usypiam jej gasząc ekran tel. Okazuje się, że jednak właśnie w ten sposób usypia sie aplikacje. A w każdym razie tak system czyta wygaszenie ekranu.

no, teraz działa elegancko :slight_smile:

Solid Explorer ma taką funkcję, ale płatny.
Link

tzn. jaką ma funkcję?

btw:
napisałem jasno: „nie chodzi mi o app, która jest pełnowymiarowym managerem plików”, und: m.in. wymienilem solid, aby juz każdy, doslownie każdy wiedział, o co chodzi w tym temacie

ja pierniczę :slight_smile: :slight_smile: Nie czytacie. Odpowiadacie,ale nie czytacie…
Najpierw podpowiedziano mi Solid. A przeciez napisałem, że wykluczam app typu Solid, t. commander, etc…
Teraz z kolei → primitive ftpd… A o czym napisałem w pierwszym poscie? o primitive ftpd napisałem. Że juz przerobiony.
poza tym:
można wywnioskować z tego co napisałem wyżej, że problem już rozwiązany…

Nie jest oznaczony post z rozwiązaniem by mechanizm forum zablokował pisanie około 20 czerwca 2023.

Nie bądź cebula :onion: i nagródź Hindusa.

Ja ze swojej strony polecam tą aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=net.xnano.android.ftpserver

ok, dzięki,ale Serwer FTP WiFi wyżej wspomniany działA gut, więc przy nim zatrzymam się póki co.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.