Jaki serwer kupić pod www

Witam!

Jaki serwer polecacie do strony www? Serwer musi być płatny (kasa na to przeznaczona to ok. 50-80 zł na miesiąc).

Strona na być przeznaczona dla szkoły podstawowej (ogólne informacje + foty z wycieczek itd.)

Najlepiej jak serwer będzie z gotowymi szablonami i prostą administracją.

Dodam, że jestem w tym „zielony” a bardzo zależy mi na prowadzeniu tej strony z góry dzięki za wszelkie rady.

na Twoje potrzeby zupełnie wystarczy tańszy serwer.

Rocznie powinieneś zmieścić w kwocie koło 100 zł, więcej CI nie będzie potrzebne - wiem z doświadczenia, prowadze całkiem sporą stronę Gimnazjum, ciągle nowe zdjęcia, sporo użytkowników.

Dla Ciebie wystarczy konto o parametrach 2 GB powierzchni i transfer miesięczny 10-15 GB.

Np. w www.smallservers.pl konto LE2000 za 85 zł rocznie i jeszcze Ci spora rezerwa zostanie.

Co do gotowych rozwiązań, to zupełnie inna bajka.

Spróbuj poszukać w sieci, może isteją portale z gotowymi skryptami dla szkół.

Ja osobiście polecam jednak Joomle llub inny podobny CMS, troche nauki i masz dobrą stronę

Joomla za ciężka na 2GB transferu, prędzej drupal.

Ale drogo polecam linuxpl.com 1 pakiet 2gb za niecałe 50zł rocznie.Taki pakiet

  • 2000 MB pojemności

  • 20 GB transferu / miesiąc

  • 7-dniowy okres testowy

  • MySQL 4.1/5, PHP 4/5, CGI

  • Tanie rozmowy tel. (VoIP)

  • Panel administracyjny,SSH

  • Installatron, SiteBuilder

  • Domena .info gratis!

Wezmę wasze rady pod uwagę.

Ostatnio napotkałem się na taki serwer http://www.az.pl/

Co o nim sądzicie? Tam są gotowe szablony i jest prosta obsługa (Kreator WWW firma) można sobie protestować.

A jeśli chodzi o Joomla to z chęcią się go pouczę, – na jaki darmowy serwer mogę go wgrać by go potestować?

Możesz potestować przy użyciu programu “krasnal serv” i jemu podobnych.

Polecam Linuxpl.com oraz netmark.pl

Moim zdaniem bardzo dobre hostingi.

Ja polecam nazwa.pl najlepszy hosting dostępny jak dla mnie.

Odradzam nazwa.pl

Miałem u nich host wykupiony na rok i to był największy błąd jaki zrobiłem, mają żałosną przepustowość dla bazy danych, co chwila mój cms się sypał z uzasadnieniem “przekroczono ilość połączeń na minutę” :expressionless:

Limity transferu też nie raz przekroczyłem (dopłata za każdy przekroczony GB) a za to wszystko płaciłem grubo ponad 350zł rocznie, totalnie nie warto…

To jest hosting NAJWYŻEJ pod bloga.

iq.pl , lub jego "mniejszy brat " proste.pl

zależy gdzie cie "wsadzą " :stuck_out_tongue:

Do testowania Joomli to polecam VirtualBox + TurnKey Linux Joomla. Niepotrzebny żaden hosting.

ja polecam VIPserv.org - sam korzystam i jestem więcej niż zadowolony, wszystko działa jak należy a gdy nie działa to pomoc techniczna rzeczywiście jest dostępna (kiedy działa a mogłoby działać lepiej też chętnie pomagają)

wiele skryptów (w tym joomla) możesz przetestować instalując automatycznie z panelu sterowania

no i oczywiście masz 7 dni na sprawdzenia jak wszystko działa :smiley:

w porównaniu np. z polecanym nazwa.pl - bije na głowę jeśli chodzi o możliwości konfiguracyjne (na nazwa.pl wielu rzeczy ustawić się nie da!) i dostępność (oraz otwartość na pomysły użytkowników) pomocy technicznej

Witam!

Idąc za waszymi radami zdecydowałem sie robić stronkę w Joomal-u (podstawy opanowałem :smiley: ). Prawdopodobnie wybiorę serwer linuxpl.com lub nazwa.pl

Z naciskiem na linuxpl.com. Proszę mi powiedzieć czy Joomla dobrze współpracuje z tymi serwerami? Jak się je tam instaluje (bezpośrednio z panelu adina, czy przez klienta FTP).

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Witam!

Wykupiłem hosting linuxpl.com

Jak do tej pory nie mam najmniejszego problemu z tym serwerem. Kontakt z administratorem jest rewelacyjny, udzielają mi odpowiedzi bezzwłocznie nawet na najprostsze pytania. Polecam ten hosting.

:smiley:

Jaką wziąłeś opcje ? Bo ja też się będę przymierzał do zakupu czegoś pod stronkę dla szkoły i też to na Joomli będzie śmigać.

Poxzdrawiam

Witam,

Ja wykupiłem serwer w http://linuxpl.com/ jestem z niego bardzo zadowolony. ja mam wykupione w5gb powiem że jest to za dużo na moje potrzeby wykorzystuje 1/3 jej zasobów. Myślę że wystarczy Ci w2gb

W każdej chwili możesz dokupić większe parametry

pozdrawiam

Polecam serwer Kylos http://panel.Kylos.pl/aff.php?aff=106

Hosting

99 zł/rok

20 GB przestrzeni dyskowej

480 GB transferu / rok

MySQL bez ograniczeń

Konta FTP bez ograniczeń

Konta email bez ograniczeń

tanio, pozatym testowanie 10 dni za darmo !!

Warto też pamiętać, że na polski rynek wchodzi 1and1.pl. 2 lata za free z domeną.