Jaki serwer kupić?

Chce kupic server, na którym będzie uruchomiony program, który będzie działać całą dobę i będzie utrzymywał połączenie z internetem. Wiem, że moge zostawiać uruchomiony komputer z tym programem ale ta opcja nie wchodzi w gre. Jaki mam kupić server? Program zajmuje pare mb więc dużo przestrzeni dyskowej nie jest mi potrzebne. Program działa pod windows więc ja nie wiem jak jest z oprogramowaniem na takich serverach.

To nie wystarczy zwykły router, który to sam ponawia zerwane połączenie z internetem? A jeśli chcesz się szarpnąć z gotówką to możesz kupić coś takiego:

http://www.router.pl/info/WLWL700gE

Ale wtedy musiałbym mieć uruchomiony cały czas PC a pisałem, że to nie wchodzi w gre.

Najtańsze serwery to ma NTT, ale i tak ze 3000 zł netto z kieszeni wypłynie.

Może jakieś używa są tańsze.

Wybacz za ton… ale wiesz jak działa router? ;| Router sobie, a komputery w sieci lokalnej sobie. Konfigurujesz router i masz stały internet. Jeśli połączenie się zerwie, to router automatycznie ponawia połączenie (u mnie w linksysie wag200 ustawiłem sobie ponawianie połączenia w ciągu 30 sekund). Dodatkowo, tak jak napisałem wyżej możesz zaopatrzyć się w router z portem usb, do którego można podpiąć dysk twardy. Dzięki temu wszystkie komputery w sieci będą mogły korzystać z danych na tym dysku sieciowym + router może być skonfigurowany jako serwer ftp i pliki będą dostępne również przez internet.

Witam

Ja zakupiłem ostatnio do firmy toto od komputronika.pl i nie narzekam http://www.komputronik.pl/product/10155 … M004_.html

a nawet polecam

Mam router TP-Linka połączony z modemem Webstar. Możesz w takim razie wytłumaczyć jak zrobić aby program pracował na komputerze, który jest wyłączony? Router bez twardego dysku.

Z tej wypowiedzi wynika, że chcesz by na komputerze działał program, którego celem jest podtrzymywanie połączenia więc napisałem, że do takiego działania wcale nie jest potrzebny komputer, bo wystarczy tylko zwykły router (z wbudowanym modemem). W konfiguracji takiego routera znajduje się funkcja odpowiedzialna za podtrzymywanie połączenia. Przykładowo w Linksysiee WAG200, którego mam pod ręką funkcja ta nazywa się Keep Alive i mam ustawione, że w razie braku połączenia w czasie 30 sekund połączenie jest automatycznie wznawiane.

Tak się nie da i to powinno być logiczne.

Jeśli masz router bez wbudowanego modemu DSL i osobno modem DSL to możliwe, że Twój router nie umożliwia wznawiania zerwanego połączenia z internetem. Zajrzyj do konfiguracji routera.

Co jak co, ale ja wolałbym wydać 300-400zł na dobry router niż 1000-1500 na przeciętny serwer.

Chyba, że Ty chcesz, żeby

a. połączenie było podtrzymywane

oraz

b. działał jakiś program, który by wykonywał jakieś konkretne zadanie (np nadawanie sygnału radia internetowego)

Jednak w takie sytuacji okazało by się, że masz problem z wyrażaniem swoich myśli oraz, że niepotrzebnie tyle piszę. ^^