Jaki serwer pod wizytówkę


(matty24) #1

Witam.

Z góry proszę moderatorów, o nie usuwanie tematu. Wiem, że można taki napotkać na każdym kroku. Czytałem wiele z nich, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Przechodząc do teamu: potrzebuję płatnego, lecz taniego hostingu pod malutką stronę. Jej waga to ok 5-10 MB. Ruch na niej jest minimalny (parę wejść na tydzień). Serwer nie musi więc mieć wysokich parametrów. Ważne, żeby był stabilny i miał obsługę PHP / Mysql. Wystarczy 1 konto FTP i jedna baza. Cenę chciałbym jak najmniejszą. Myślałem o ok 30 zł rocznie.

Przeglądając różne fora wybrałem kilka ofert, ale chciałbym zasięgnąć waszej porady. Może ktoś z Was poleci coś lepszego, lub pomoże wybrać z podanych ofert.

1) ddhost.pl oferta H1000

  • 1000MB powierzchni

  • 20 GB transferu /msc

  • cena: 20zł na rok (nie doczytałem, ale pewnie trzeb doliczyć podatek)

2) Unixstorm.org oferta START 1

  • 200 MB

  • Limit transferu: 3 GB

  • Bazy MySQL: 1

  • Konta E-mail: 1

  • Cena za rok: 24,60 PLN

3) boo.pl Starkonto

* 300MB przestrzeni dyskowej

* 100MB dla bazy danych MySQL

* 3GB transferu miesięcznego

* 5000 plików na koncie FTP

  • cena 32zł na miesiąc

Wstępnie rozważam te 3 firmy. DDhost ma najlepsze parametry ale nie wiem jak ze stabilnością. Dużo dobrego czytałem na temat unixstorm. Cena też jest niezła.

Wiem, że są takie firmy jak linuxpl czy webd ale tam abonament na rok to 40-50 zł a to ciut za dużo. Nie potrzebuje aż tak dobrego serwera.

Będę wdzięczny za każą poradę.

Druga sprawa to domena. Gdzie są najtańsze domeny typu .net, .org, .com.pl itp. (to się chyba zwie funkcjonalne ale nie jestem pewien). Nie chcę regionalnych.

Czy oprócz az.pl i nazwa.pl możecie polecić coś taniego? Masternet odpada. Na ovh widziałem bardzo atrakcyjne ceny (20zł za kupno i 20zł odnowienie i 20 zł trnasfer) Ale coś chyba za tanio w porównaniu np. z az.pl.

Tutaj również dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.


(Ciszewskikamil) #2

Co do twojego wyboru bym wybrał unitstorm.com.

Rozważając twoją dalej wypowiedź uważam, że niceshoot.pl jest nawet bardzo tanim hosterem wśród WWW. Sam go używam, więc wiem co mówię :smiley:

Co do domeny .pl jest najlepsza oferta http://www.lh.pl/ a na resztę domen polecam http://domenyluka.pl


(matty24) #3

Dzięki za konkretną odpowiedź. W niceshoot mają naprawdę tanio. Masz tam stronę, czy serwer do gry? Jak z pomocą techniczną? Serwer jest stabilny?


(A Krapik) #4

Też bym polecił unixstorm. Skoro Ruch jest minimalny, a potrzebna CI raczej stabilność a nie super parametry, to ten serwer powinien być jak znalazł. Takie parametry jakie oferują powinny zaspokoić Twoje potrzeby :stuck_out_tongue:


(eyeti) #5

Ja bym nawet posunął się o tezę, że przy takich wymaganiach wystarczyłby darmowy serwer. np.

http://ssl2.pl/

Fakt, trochę dziwna polityka, bo w sprawie podpięcia domeny należy kontaktować się z administracją, ale stabilność bardzo dobra.

Co do domeny :slight_smile:

Rejestrujemy w az.pl domenę za darmo. Czekamy 30 dni, pobieramy z panelu w az.pl kod authinfo i przenosimy domenę do dropped.pl i takim oto sposobem pierwszy rok mamy za darmo, a w następnym za przedłużenie płacimy 60 zł, czyli około 50% mniej niż u innych rejestratorów.

Pozdrawiam :slight_smile:


(Góral105) #6

Najtańsze domeny w Polsce są z tego co wiem w http://glowanet.pl, 11zł rejestracja / 44zł odnowienie (netto) hosting też mają stabilny, aczkolwiek poza nimi można polecić z gigantów http://KEI.pl, nieco mniejszy http://lh.pl też jest ok, za to odradzam AZ, Home, Nazwa.pl.


(A Krapik) #7

zgadzam się, hostingi firmowe home i nazwy nie są najlepsze. TO jest tak jak ktoś łapie pare srok za ogon naraz. Srpzedają domeny i lepiej zeby przy tym pozostali. a z az jakiś kontakt jest dziwny. kontakt z az, albo z jakąś firmą ósemką, nie mogłem się tam połapać.