Jaki serwer wirtualizacji dla małego przedsiębiorstwa?

Chcę zakupić serwer wirtualizacji do środowiska 30 users. Do wirtualizacji chciałem wykorzystać Xenserver lub VMWare ESXi. Wraz z serwerem chcę zakupić Windows Serwer 2008 R2 (usługi AD, DNS, DHCP, MSSQL Express, ), który działałby jako pierwsza wirtualna maszyna. Na 2 VM mógłbym przenieść vyattę (jeśli dokupiłbym dodatkową kartę sieciową), a 3 vm to Debian z serwerem bazodanowym, postgresql i firebird. Czy dla takiego środowiska opłaca się inwestować w:

  • płytę główną z 2 gniazdami cpu,

  • dyski SAS np. 2 x 300 GB Raid 1 + 4 x 1TB Sata (Raid 10) - rozumiem, że przy kontrolerach SAS/SATA można konfigurować różne poziomy raid dla różnych dysków podłączonych do kontrolera?.

Nie chcę przedobrzyć z parametrami sprzętu, a mam do tego skłonności :). Zaznaczę, że planuję korzystać z profilów mobilnych AD (przekierowanie folderów moje dokumenty pulpit) lecz obecnie w sieci znajdują się przełączniki 100Mb/s i niejednokrotnie od serwera do klienta znajduję się ich po drodze kilka także na razie mogę o tym zapomnieć. W przyszłości chcę zakupić kolejny serwer i dedykowaną macierz dyskową, albo NAS i podłączyć go jako wspólny storage za pomocą protokołu iSCSI. Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania.