Jaki serwer wybrać? - chodzi o VPS i dedyka

Siemka

Postawiłem sobie serwisik ogłoszeń, narazie na tanim hostingu, ale wiem, że gdy ruszę, a to juz ma być za maks 30 dni, tyle mi jeszcze potrzeba, to musze mieć na początek minimum dobrego VPSa, a z czasem przerzucic się na deydka czy swój sprzęt.

 

Szukam kilka dni i ręce opadają, wszystko dosć mocno podobne, a do tego nie za dużo różni się cenami.

 

VPSy

  1. Na biznes-host mam chyba coś ciekawego, ale zastanawiam się np. czy lepiej wybrać coś z AMD czy lepiej Xeonem?

  2. Kei ma (wydaje mi się) lepsze propozycje pod wzgledem technicznym, ale nieco droższe.

  3. OVH - wczoraj zajrzałem, technicznie chyba najlepsze, cenowo nieźle, ale jak przeczytałem kilkanaście opinii na temat tego dostawcy to ręce mi opadły.

 

 

Serwis ogłoszeń

  1. Na poczatek liczę na maks 10 tys ogłoszeń wrzuconych do bazy.

  2. Oczywiście użytkownik może dodawać zdjecia, ograniczony rozmiar.

  3. Reklama graficzna na stronach mojego serwisu tez będzie mozliwa, pliki banerowe moga mieć tylko okreslony rozmiar.

 

Chciałbym tym tematem wywołac małą, popartą argumentami dyskusje, żebym mógł podjąć w miarę satysfakcjonująca mnie decyzję.

Od siebie polecę jeśli chodzi o ‘stabilne i dobre’ VPSy:

Z polskich firm polecam ultimahost lub hekko.

 

Z zagranicznych - digitalocean i tilaa, pełno jest dobrych firm z Holandii, Niemiec, USA, jest w czym wybierać.

 

Kompromisem może też być ovh, mnie nigdy nie zawiodło.

 

Ja bym na Twoim miejscu najpierw wykorzystał możliwości shared-a a dopiero później pakował sie w vps.

 

A tak bardziej namacalnie?

To znaczy? Wytłumaczyłem co mam na myśli poprzez klaster w tym wypadku. (1 serw apacz albo nginx + sftp + dane, 2 serw tylko mysql/postgre/mongoDB etc)

No tak, tylko ie bardzo wiem, nie rozmawiałem z dostawcami usług VPS, czy takie rozwiązania oni u siebie mają.

 

??

 

To zależy jaki plan wybierzesz, jakiego skryptu używasz itp. Powiem Ci, ze ja ze swojego shareda jestem zadowolony (ten średni plan) w hekko. Wszystko działa szybko więc na razie nie potrzebny mi vps, zwłaszcza, że całość kosztuje mnie 2x mniej niż gdybym płacił za vps-a. Zawsze możesz spróbować przecież. Koledze wyżej chodziło o rozbicie bazy i apache na dwa oddzielne vpsy. Możesz to zrobić w każdej firmie.

 

Ok, rozmawiam na ten temat z dostawcą usługi, faktycznie, nie widza w tym problemu, nawet im to na rękę :slight_smile:

 

Z doświadczenia wiem, ze ten serwis nie pójdzie długo na hostingu www, ponieważ baza szybko się rozrośnie, transfer jest taki jaki jest, zasób dyskowy też nie najlepszy. A trzeba sobie zdawać sprawe, że im więcej zapytań do bazy, jej obciążenie, rozrost danych i do tego maili, tym większe ryzyko, że się to wszystko posypie.

 

na pewno będzie VPS, na poczatek, teraz tylko kwestia czy 1 czy 2, ale na 75% już wiem, że 2szt…

homecloud.pl jest ok :slight_smile: