Jaki serwer?


(Jacek Ns) #1

Witam,

potrzebuję serwera, jestem w stanie dać około 600-800 złotych rocznie. Na początku chcę tam umieścić tylko swoją stronę, lecz później chcę hostować kilka stron. W grę wchodzi oczywiście mysql, konta pocztowe, itp...

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich :wink:


(Djmentos) #2

ja osobiście używam linuxpl.com

jedyne co mnie czasem denerwuje to to że nie można wysyłać plików exe i eml przez ich serwer poczty.

Cena: 48zł rok + 12zł domena. 1GB HDD / 10GB transfer


(_mnich) #3

Zapoznaj się z ofertą http://kei.pl

ja bym na Twoim miejscu na początek zwiął w promocji serwer biuro extra potem jest możliwość przejścia na serwer wirtualny Aztec/Luna.

Sam korzystam z Luny i Biura Extra i jestem bardzo zadowolony


(Jacek Ns) #4

a co sądzicie o Serwer ActivePro w nazwie.pl?


(Atsuki) #5

pierwsze pytanie: jakie strony, jakie obciazenie - np czy skrypty z jakas ogromna iloscia zapytan do bazy etc czy tez nie. Dopiero potem mozesz cos wybierac. A zarowno nazwy, home i innych nie polecam. Lepiej kei, prohost.. a z tanszych graczy - hekko, firehost..

I moim zdaniem jak to ma byc pare roznych serwisow. Mozesz rozwazyc zamiast jednego drogiegio konta kilka miejszych u roznych firm hostingowych. Zapewnisz sobie przy okazji backup.


(system) #6

Jeżeli chcesz hostować kilka stron to kup reseller, jeśli jednak to ma być na zasadzie że wrzucasz stronę kogoś na swój serwer...to kup hosting ze sporym wyborem opcji np. http://www.hekko.pl .


(impassive) #7

Dobrze wiedzieć (prawie jak w Gmailu). Dla mnie to dyskwalifikacja.


(Jacek Ns) #8

a o co chodzi z tym resellerem? żeby hostować inne serwisy, to muszę mieć coś takiego czy wystarczy zwykły serwer? Co daje mi ten reseller? A jakie są wasze opinie, jeśli chodzi o http://superhost.pl?

pozdro!


(system) #9

reseller pozwala na dzielenie hostingu tzn. przedzieleniu konta innym z oddzielnymi panelami (wygoda dla osób które kupują u Ciebie hosting a Ty masz spokój że nie musisz 'grzebać' gdy ktoś np. chcę dodatkową bazę założyć). Jeżeli np. robisz strony i tylko wrzucasz zrobione strony na swój serwer to nie ma potrzeby kupować resellera, tym bardziej że jest on droższy od zwykłego konta.


(Jacek Ns) #10

ok dzieki, a co sadzicie o http://superhost.pl?


(th3mon) #11

hmm... Ja nazwa.pl mam przetestowane. Fajne jest u nich to, że nie ma limitu na ilość bazy danych, ale...

...widzę, że nikt nie słyszał o http://www.bluehost.com. A co chodzi? A o to, że płaci się coś koło 200-250 zł i tak:

  • Nie ma limitu przestrzeni dyskowej

(L337 Crew) #12

(Airborn) #13

Moje doświadczenia z bluehostem (a od prawie roku, hostujemy tam prawie 100 GB danych, z miesięcznym transferem do 120 GB) wskazują na to, że dużo zależy od tzw. boxu w którym akurat jest Twoje konto. Niektóre mają niższą wydajność, bo już coś obciążającego na nim siedzi, w naszym przypadku po ładnym mailu zostaliśmy przeniesieni do innego boxu co drastycznie podniosło wydajność.


(Żelek) #14

Za kwotę 600-800 złotych rocznie możesz mieć super serwer w dhosting.pl. Firma na 100% :smiley: