Jaki skrypt do forum?

Witam. Jakiego skryptu użyć do postawienia forum?

Pierwsze pytanie, czy ma być darmowy czy płatny?

Skrypty, na których pracowałem - postawione fora:

 

• PHP BB byPrzemo - skrypt bardzo stary, podatny na włamania, wstrzyknięcia kodu, ogromna ilość modyfikacji do dosłownie wszystkiego co jest potrzebne. Bardzo mocna eksploatacja serwerowych dysków.

• PHP BB3 - bardziej świeży, bezpieczniejszy, niekompatybilny z poprzednią wersją (na której bazuje “byPrzemo”, problematyczna konwersja z poprzedniego i jeszcze gorzej gdy zapragniemy wrócić do PHP BB byPrzemo. Mała ilość modyfikacji, niektóre oporne we wdrażaniu. Zarówno pierwszy jak i drugi - olbrzymia ilość skórek.

• SMF zupełnie inna koncepcja dość bezpieczny, rozbudowany i świetnie wyposażony w różnorodność opcji - nie musiałem szukać żadnych modyfikacji - a zarazem dziecinnie prosty w konfiguracji. Bardzo dobrze się na nim czułem jako Administrator.

Wymienione powyżej skrypty są darmowe.

 

Z płatnych polecam vBulletin i IP.Board (dobreprogramy na tym drugim hulają) - są bardzo popularne i mocno rozwijane, ale nie miałem przyjemności na nich pracować - więc się nie wypowiem.

 

Dziękuję za bardzo przydatne informacje.

phpBB 3.1 <- od wersji 3.1.X jest mocno związany z Symfony2 więc robienie templatek, wgrywanie dodatków jest o wiele łatwiejsze. A sam kod jest czytelniejszy. No i integracja z własnymi appkami w Symfony o niebo łatwiejsza.

MyBB <- w sumie ma baardzo wolną developerkę, kiedyś odradzałem a po wydaniu wersji 1.6.X polecam. W końcu ekipa nadrabia straty i przenosi sam silnik by był zgodny z obecnymi standardami. 

ModernBB <- jeszcze pół roku temu nie znałem tego silnika. Jest to fork FluxBB. BAARDZO szybki, lekki, a co najważniejsze: nader aktywnie rozwijany. Nie jest takim kombajnem jak phpBB, ale spełnia swoje założenia (ot, FORUM). To co najbardziej mnie zadziwia to szybkość deployu nowych wersji. Średnio raz na 3 tyg jest nowa wersja. 

A może taki skrypt na ktorym oparte zostało forum dobrych programów? W stopce forum masz więcej info. Skrypt jest płatny.

IP.Board jest skryptem komercyjnym.

IP BOARD 4.0

PHP by Przemo nie polecam, bardzo muli i zużywa dużo zasobów serwera.

  • IP Board
  • Vanilla Forum
  • MyBB
  • phpBB3
  • VBulletin
  • ModernBB

ja polecam iq prosty dosyć rozbudowany skrypt 

IP.Board płątne ale bezpieczne.

 

Jak postawisz na phpbb to ilość ataków będzie ogromna i spamu również.

Z płatnych ip.board

darmowy mybb