Jaki skrypt forum wybrać ? - Zostać przy phpbb3?

Witam,

Zainteresowałem się ostatnio phpbb3, zrobiłem już własny styl, poświęciłem już na niego sporo czasu. Rozpocząłem wgrywać kilka modyfikacji, no i tu się zaczęły schody. Żadna z sprawdzanych modyfikacji nie była kompatybilna z moją wersją phpbb, no ale 2 modyfikacje na jakieś 10 udało się bez dużych problemów zainstalować. Tyle że dalej nie mam najpotrzebniejszych. Tylko że boje się że jeśli ustawię sobie wszystko jak chcę szablon/modyfikacje oraz odpowiednio wszystko skonfiguruje, to przyjdzie jakaś aktualizacja która to wszystko zniszczy. 

Automod w phpbb działa w taki sposób że edytuje pliki php, dopisując/zamieniając fragmenty kodu. (Nie wiem dlaczego tak idiotyczne rozwiązani)

 

Uważacie że dalej brnąć w phpbb, czy lepiej się wycofać ? Szablon robiłem kilka dni, no ale trudno, najwyżej zrobię go ponownie dla innego skryptu.

Jaki byście inny (w miarę bezproblemowy i darmowy) polecili na forum ?

 

Wymagań co do modów nie mam dużych, do phpbb chciałem dograć:

  • Pokaż moje posty

  • Tapatalk

  • Phpbb seo pack

  • “Lubię to” przy postach

I myślałem nad integracją z Google+.

 

Niestety php za dobrze nie umiem, dlatego szukam jakiegoś skryptu stabilnego i sprawdzonego. (No chyba że ktoś zna skrypt forum pisany w pythonie)

Musisz się określić która droga jest dla ciebie:

  1. Uczysz się PHP od podstaw i nie liczysz na żadne gotowce, co najwyżej korzystając z czegoś robisz to w 100% świadomie jak to działa od strony źródła.

Albo

  1. Liczysz tylko na gotowce więc nie wnikasz w kod PHP ale wtedy nie wymyślasz dodatkowych wymagań innych niż daje ten gotowiec.

 

Droga pośrednia jest według mojego rozumowania niezbyt przyjemna bo zawsze cię może spotkać niespodzianka że coś nawaliło a ty nie masz pojęcia o co chodzi.

 

Mam swoją stronkę internetową zrobioną w php może niezbyt nowoczesną ale wiem w 100% co i jak działa w każdym miejscu.

Przypuszczam że liczyłeś na inną odpowiedź więc może ktoś ci udzieli odpowiedzi bardziej cię interesującej.

.

Stronkę napisałem sam w Pythonie, to nie problem. No ale już z forum samemu napisać to nie będę się porywał, bo to dobre oprogramowanie nie będzie na pewno. Pojedynczy prywatny programista nie napisze przecież skryptu forum. Nad aktualnymi pracuje sztab programistów. Szkoda że nie ma czegoś tak idealnego dla forum jak wordpress dla stron.