Jaki skrypt forum wybrać?

Zastanawiam się jakie forum wybrać ? czy phpbb, czy może zmodyfikowane phpbb by przemo, a może fluxbb ? Szukam czegoś szybkiego ale i dobrego do konfiguracji oraz łatwa zmiana i wgrania stylu(zrobionego przez siebie).

Deri , ja polecam phpBB by Przemo. Na tym skrypcie mam postawione wszystkie moje fora :wink:

Ale on szuka szybkiego, więc bierz phpbb2, albo phpbb3

Mam teraz forum na phpbb by przemo ale trochę to za ociężałe jest, szybki jest fluxbb ale problemy są w wgrywaniem styli… Dlatego pomyślałem że zapytam się ktoś musi dobrze doradzić :stuck_out_tongue:

MyBB, jest lekkie :slight_smile:

Hm…ja używam phpbb by przemo, ale mam powyłączane wszystkie zbędne wtyczki typu album, załączniki, download itp. Z wbudowanych pluginów korzystam chyba tylko z opcji “pomógł” i mam kilka dodatkowych modyfikacji zainstalowanych. Forum ma kilka tysięcy postów i userów, i nigdy nie było problemów z obciążeniami. Trzeba sobie również bazę czasem zoptymalizować i śmiga dobrze :slight_smile: phpbb3 jest dość ciekawe. A z płatnych skryptów to IPB.

Prawdę powiedziawszy szukam alternatywy do przema(lecz jak nie nie spełnia moich oczekiwań no to wrócę do korzeni :P).

Może dla sprostowania wymienię co musi oferować forum, tak będzie łatwiej:

  1. “działy podrzędne” czyli do takie podkategorie do jakiegoś działu jak w phpbb by przemo(o coś takiego http://img399.imageshack.us/img399/448/ … nu1wk5.png)

  2. oraz wybór skórki dla każdego użytkownika(taa tak samo jak w phpbb by przemo :P).

Ee wiem marne wymagania ale dają swobodę użytkownikowi jak i administratorowi… Nieźle prezentuje się SMF - posiada funkcję 1z wymienionych ale czy tę 2 to akurat nie wiem.

Zapomnij o Przemie, prędzej, czy później tego pożałujesz/będziesz musiał konwertować.

Ja osobiście polecam phpBB3, zainstalujesz parę modów i masz wszystko, czego potrzebujesz.