Jaki skrypt forum wybrać?

Jaki skrypt forum wybrać? Forum ma być średnie położone na hostingu xaa.pl (płatny). Mam do wyboru:

  1. Phpbb by przemo

  2. MyBB

  3. SMF

Czekam na wasze propozycje…

MyBB, phpBB by Przemo to Ci nawet dziecko się włamie, taki ten syf jest dziurawy.

Nr. 1

Korzystam z niego już prawie rok nie zawiodłem się jeszcze.

To też zależy jaki jest twój poziom wiedzy na temat for internetowych, ten pierwszy jest dosyć prosty w obsłudze i dosyć popularny (co prawda stary). Drugi natomiast jest aktualizowany na bieżąco ale jest dość podobny do “przemo”

Co do trzeciego nie wypowiadam się bo nie miałem do czynienia.

phpBB by Przemo jest tak dziurawe, że stracisz swoje forum po 2 dniach.

Bierz MyBB, jest naj user-friendly, najbezpieczniejsze, najfajniejsze.

SMF ewentualnie ale jest mało intuicyjne.

Większej głupoty nie słyszałem…mówić sobie tak to może każdy. Podaj mi konkretne dowody na to.

Z darmowych polecam phpbb3 lub MyBB.

SMF ostatnio coś zaniedbane jest. Wersję 2.0 robią od ponad roku i nadal RC tylko jest dostępne.

@Żelek

Takie opinie wysuwają osoby, które o temacie g. wiedzą :slight_smile: Prawdą jest, że wszędzie da się włamać jak ma się sprzęt, czas i silną wolę.

MyBB, moim zdaniem najlepsza darmowa opcja

Wiesz ile Przemo ma dziur? To skrypt SPRZED KILKU LAT, złamany już dawno.

Chyba wyciągasz takie wnioski po tym jak kilkukrotnie ktoś “włamał” się na www.przemo.org.

Tylko te “ataki” to wina profesjonalnej firmy hostingowej webd.pl, która ośmieszyła się już nie raz.

Jeśli chodzi o dziury to przemo ma takie same jak phpbb2. Z forami miałem i mam nadal dużo do czynienia i tylko 1 raz widziałem prawdziwy atak na forum postawionym na skrypcie przema. Została wykorzystana jakaś luka, która później została wyeliminowana.

Z przema korzystałem kilkukrotnie na swoich forach i faktem jest, że jest to skrypt zasobożerny. Dlatego przeniosłem się na phpbb3 i z czystym sumieniem polecam jako najlepszą darmową alternatywę.

Pozdrawiam.

Ja osobiście polecam VB. Postawiłem na tym www.wrzucamy.pl i jestem okrutnie zadowolony. Trzeba zapłacić coś ok 200 dolarów za licencję, ale naprawde warto.

Po pierwsze kupowanie płatnych skryptów jest wg. mnie dobre jeśli prowadzimy wielkie fora na których są miliony postów i użytkowników.

Po drugie nie każdego stać. Jeśli chcemy otworzyć coś małego to po co wydawać kasę na płatne skrypty skoro są darmowe i całkiem dobre.

Wybrałem PHPBB3 dzięki za rady.