Jaki skrypt/szablon na fotobloga/bloga


(Dunio6661) #1

Cześć. Zastanawiam się już 3 dni nad wyborem skryptu do photobloga. Wybrałem wordpress ale nie mogę znaleźć żadnej ciekawej templatki i nie podoba mi się sposób pisania artykułów (za mało opcji, trzeba samemu pisać w html), a do tego miejsce na tekst prawie we wszystkich templatkach jest zbyt mało szerokie. Chodzi mi o coś prostego, jak na blogach fbl (przykładowy blog http://www.photoblog.pl/czekoladowee/ [pierwsze lepsze z google]).

Co wybrać? Jaki szablon, jaki skrypt?

Pozdrawiam.

P.S. Nie chce tego robić na żadnym darmowym hostingu blogów, ponieważ lubię mieć wszystko u siebie, oraz denerwują mnie tam reklamy. Mam swój hosting (nie darmowy), swoje domeny i na tym chce to postawić.


(Miodzik27) #2

http://maciekszpak.blogspot.com/2010/11/simlery-czyli-darmowa-galeria-web.html - niedawno o takiej galerii pisałem na blogu


(Dunio6661) #3

Ale to jest typowa galeria, a na tym ma być również blog. Ważne żeby był blog.


(OtherCoder) #4

Wypróbuj http://www.pixelpost.org sporo dodatków sprawia że można dostosować go do własnych potrzeb.

Ewentualnie Joomla + dodatki albo jakiś prosty CMS + własne poprawki i modyfikacje aby stworzyć to co CI potrzebne.


(Dunio6661) #5

A coś typowo blogowe?

Używałem kiedyś pixelpost i nie pamiętam dlaczego, ale nie bardzo mi pasowało to :smiley:


(OtherCoder) #6

Typowo blogowego to WordPress. Co to tych templatek z pierwszego posta: WordPress ma chyba największą bazę darmowych templatek w porównaniu do innych systemów i chyba jeszcze więcej płatnych więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co do pisania artykułów to zainstaluj sobie jako wtyczkę jakiś edytor WYSIWYG.

Zobacz też tu: http://www.pixelperfectdigital.com/phot ... g_scripts/ jest tam wymienionych kilka typowo photo-blogowych systemów

A tu: http://php.opensourcecms.com/scripts/sh ... gory=Blogs masz kilka typowo blogowych platform są tam dema więc możesz sobie wypróbować każdy system.

Ale tak suma sumarów to każdy system CMS nadaje się do prowadzenia takiego photo bloga: odpowiednia templatka i przeróbki czy dodatki i masz to co chcesz.

EDIT>:

Tu jest fajna platforma do photomobile blogingu: http://phlog.net ale nie udostępnia żadnego skryptu czy API a tu ten serwis w akcji: http://phlog.net/airborn (pierwszy lepszy )