Jaki smartfon 300-400zł z Androidem?

Witam. Od razu przechodzę do rzeczy: szukam smartfonu w przedziale cenowym 300-400. Jedyne wymaganie to Android 4.0+ (oczywiście najlepiej 4.2.2 lub nowszy, ale może być też 4.1). Preferowana marka to Samsung, ale w tym przedziale cenowym pewnie inni producenci będą mieli więcej do zaproponowania.

Wydaje mi się, że zwycięzca jest jeden:

Goclever Quantum 4 :stuck_out_tongue:

 

Zresztą to jedyny smartfon jaki znam xD

Też polecam i chyba sam sobie kupię :wink:

Jest jeszcze konkurencja z innej stajni, a mianowicie:

 

http://overmania.pl/pl/p/Telefon-Smartfon-OVERMAX-VERTIS-2-PLUS-Dual-GPS-IPS-4/352

 

Sam się zastanawiam nad którymś z tych dwóch. Miał ktoś do czynienia?

Widzę, że polecane smartfony mają 512 RAMu. Wątpię aby to wystarczyło do komfortowego użytkowania. Zapewne w tej cenie nic z 758 lub 1GB nie uda się dostać.

 

Zależy - oczywiście to nie jest Galaxy S4, ale jak najbardziej da się używać tego, nawet wiele gier na tym chodzi (jak GTA)

Uda się w sumie, za mniej niż 400zł jest klon Quantum 4 z 1GB RAM od firmy ModeCom - Xino Z25 x2

Używać a “używać” :slight_smile: Miałem przez ponad 2 lata telefon z androidem 2.2 i 256 mb RAMu, podejrzewam że podobnie będzie z And 4 i 512 - niby działa, ale tel. będzie się przycinał. Na dłuższą metę frustrujące.

 

Wygląda interesująco. Z tym że boję się trochę tych chińskich wynalazków. Myślicie że to wytrzyma ze dwa lata?

kupiłem ostatnio jeden z najtańszych smartfonów Goclever quantum za 300 zł i jest zadowolony. Polecam

Kup nowy HTC desire HD wgraj CM 10.1 i masz świetny telefon z nowym Androidem. Ja mam używam gram sobie w GTA 3, VC, FIFE 14 i jestem bardzo zadowolony. Nawet w MX Player filmy full HD odtwarza. Świetny 4.3 calowy ekran, w tej cenie to bajka.

 

Sam się zastanawiam czy nie zaryzykować, to świeżynka, miesiąc temu ruszyła sprzedaż więc nie ma opinii w internecie. Przynajmniej nie mogę znaleźć. W każdym razie wygląda interesująco. Można poczekać aż pojawią się jakieś recenzje lub kupić, podejrzewam że gorzej wykonany od pozostałych w tej cenie nie jest, a zawsze jest gwarancja :wink:

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/modecom/xinoz25x2/

 

Macie oceny użytkowników na dole.

Z tego co czytałem, problem z dźwiękiem występuje zarówno w Quantum, Overmaxie jak i Modecom i da się jakoś we własnym zakresie z nim uporać. Te 1GB RAM wygląda kusząco, zastanawiam się tylko co jest nie tak z odtwarzaczem muzyki według jednego z komentarzy. Odtwarzacz mp3 to ma być w moim przypadku chyba najważniejsza sprawa :wink:

Strzelam że muzyka o której mowa w komentarzach była bez tagów mp3, przez co odtwarzacz jej nie wyświetlał. Przecież odtwarzacz muzyki (program) to czysto systemowa sprawa.

Prawdopodobnie masz rację, nie pomyślałem o tym. Poza tym nie miałem jeszcze nigdy smartfona.

 

http://forum.android.com.pl/f180/modecom-xino-z25-x2-za-299-za-378993/ - Tutaj jest sporo informacji, pierwsze wrażenia po zakupie itd. Mocno mieszane opinie, ale wydaje mi się, że ludzie za te pieniądze po prostu wymagają nie wiadomo czego :wink:

Opinie są w większości zgodne, co do kiepskiej jakości rozmów. Czyli telefon który ma dopracowane wszystko z wyjątkiem funkcji dzwonienia…

W przypadku GoClever i Overmaxa też są jakieś problemy z głośnością, ale są podobno do rozwiązania samemu w menu serwisowym… Nie wiem co myśleć, nie znam się na tym a chciałbym kupić najlepszy sprzęt za te pieniądze… Niby jakiś zadowolony posiadacz Quantum 4 twierdzi, że ten Xino to jego ulepszona wersja…

 

Nie mam pojęcia co wybrać, łatwiej było jak myślałem że Quantum nie ma alternatywy :smiley:

W menu serwisowym możesz zwiększyć maksymalną głośność podczas rozmów. Zawsze to trochę lepiej, ale jednak na czystość dźwięku to nie wpłynie.

 

Ciekawostką jest to, że urządzenie jest pre-rooted. Czyli nie trzeba ryzykować gwarancji aby zainstalować aplikacje tylko dla zrootowanych urządzeń. Raczej niespotykane

I co myślisz? Masz zamiar go brać czy robisz jakiś dalszy rekonesans?

Nt. tego konkretnego modelu?

Jak na tę cenę - parametry niezłe, na pewno lepszy od tego GoClevera (0,5 GB RAMu to za mało na Androida 4, 1GB to w sam raz). Podejrzewam że w tym segmencie nic lepszego nie znajdziesz. Dodatkowo DualSim z obsługą Aero2 - świetna sprawa jeśli chcesz przeglądać internet gdzieś poza zasięgiem Wi-Fi. Jedyny zgrzyt to jakość rozmów, zdecydowanie nie nadaje się dla kogoś kto lubi dużo i często dzwonić.

 

Smartfonu szukam dla mamy, więc czy ostatecznie weźmie go czy nie to już będzie jej decyzja.