Jaki smartfon do 1300-1400 zł?

Witam.

 

Planuje dzisiaj się wybrać po telefon na miasto gdzieś, ewentualnie jak do popołudnia znajdę na allegro z Krakowa to też się zdecyduję. Nie wiem czy pchać się w używane czy jedynie nowe telefony? Mam do wydania 1300-1400 zł. Generalnie największy problem mam w tym że system Android już mnie od siebie odrzuca, jestem nim zmęczony… także prosiłbym o raczej sugestie w kierunku innych systemów operacyjnych. Mielibyście dla mnie jakieś fajne propozycje?

 

Pozdrawiam i liczę na w miarę możliwości prędką pomoc :wink:

Cześć! Skoro nie Android to może Windows Phone? Co jest dla Ciebie najważniejsze duży ekran, spora bateria, dobry aparat czy może wydajność?

Wydajność, dobry aparat, bateria żeby jako tako trzymała ale nie spodziewam się cudów bo wszystko mniej więcej podobnie trzyma. Kurczę chciałem 820 kupić z Windowsem ale trochę się tym pobawiłem i szału na mnie nie robi ten system…

Za tą cenę można również kupić Nokię Lumię 925 oraz BlackBerry Z10. Tylko musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy w Windows Phone są wszystkie aplikacje jakich używałeś na Androidzie, bo WP jednak ma mniejszą bazę. Co do mojej drugiej propozycji to wiem, że BlackBerry OS 10 daje wsparcie aplikacjom Androida, a ponadto jest do całkiem inny (ciekawy) system.

A co z Apple?

Za tą cenę możesz mieć iPhona 4S czyli nie najnowszego. Ma nieco mniejszy ekran od powyżej zaproponowanych przeze mnie smartfonów. Świetny aparat czy jakość wykonania jak to u Apple ale według mnie jego największą wadą, która zawsze przekreśla u mnie produkty tego producenta to bardzo duża liczba aplikacji za które trzeba płacić. Bardzo dużo aplikacji, które w Androidzie możesz pobrać za darmo w iPhonach jest płatna. Ale też zależy czy Tobie to przeszkadza.

Ja nie potrzebuję dużo jakichś mega aplikacji, potrzebuje solidny telefon, który też nie straci dużo na wartości. Od aplikacji mam tablet na Androidzie :wink:

W takim razie daj znać co wybrałeś, chyba że masz jeszcze jakieś pytania  :smiley:

Temat wraca - jednak nie zdecydowałem się na nic póki co… wracamy do androida - co do tej kasy byście polecili? Wszystkie systemy wchodzą w grę.

Jeśli Andek to stawiam na Samsung Galaxy S3 :slight_smile:

Przychodzi mi kilka telefonów do głowy: HTC One (ale to za drogie) LG G2 (tutaj podobna historia. Porównaj sobie te dwa modoele: Sony Xperia T (średni koszt około 1200 plnów) oraz Samsung Galaxy S III (średni koszt 1350 plnów). Mają praktycznie takie same wyświetlacze. Oba są na androidzie. Aparaty powyżej 8 Mpx uznaję za wystarczające w telefonie. Pod względem wydajności też jest optymalnie. Sprawdź sobie tutaj porówananie tych dwóch modeli http://comperio.co/pl/telefony/sony-xperia-t-vs-samsung-galaxy-s-iii-gt-i9300.html i oceń sam.

jesli Samsung Galaxy s 3 to proponuję wersję z  “LTE” który ma 2GB ramu :slight_smile:

Android:

Sony Xperia T
LG Swift L9 II

Windows Phone:

Windows Phone 8X by HTC (znany także jako HTC 8X)
Nokia Lumia 920
Samsung Ativ S

Osobiście preferowałbym Windows Phone 8X by HTC (chociaż takowego nie posiadam), jednakże wszystko zależy od gustu :slight_smile:

W tej chwili powinna już spaść cena Note II, skoro III jest w sprzedaży, więc może rozejrzyj się za nim? Świetny telefon, sam mam i używam i jestem naprawdę zachwycony. Mam go ponad pół roku, drastycznego spadku wydajności nie odnotowałem. Być może uda Ci się znaleźć telefon w tym przedziale cenowym, jeśli nie to warto trochę złotówek dołożyć.

Jak dla mnie to 4s jest lepszy niż 5 :wink: 5 jest już taka tandetna, plastikowa, trzeszcząca w rękach. 4s sprawia wrażenie dobrego sprzętu + to jabłko jednak - wszystko co na niego dedykowane - będzie śmigać bardzo płynnie.