Jaki smartfon do 1300-1400 zł?

(Majkell17) #1

Witam.

Planuje dzisiaj się wybrać po telefon na miasto gdzieś, ewentualnie jak do popołudnia znajdę na allegro z Krakowa to też się zdecyduję. Nie wiem czy pchać się w używane czy jedynie nowe telefony? Mam do wydania 1300-1400 zł. Generalnie największy problem mam w tym że system Android już mnie od siebie odrzuca, jestem nim zmęczony.. także prosiłbym o raczej sugestie w kierunku innych systemów operacyjnych. Mielibyście dla mnie jakieś fajne propozycje?

Pozdrawiam i liczę na w miarę możliwości prędką pomoc :wink:

(Krzysztofbanas) #2

Cześć! Skoro nie Android to może Windows Phone? Co jest dla Ciebie najważniejsze duży ekran, spora bateria, dobry aparat czy może wydajność?

(Majkell17) #3

Wydajność, dobry aparat, bateria żeby jako tako trzymała ale nie spodziewam się cudów bo wszystko mniej więcej podobnie trzyma. Kurczę chciałem 820 kupić z Windowsem ale trochę się tym pobawiłem i szału na mnie nie robi ten system..

(Krzysztofbanas) #4

Za tą cenę można również kupić Nokię Lumię 925 oraz BlackBerry Z10. Tylko musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy w Windows Phone są wszystkie aplikacje jakich używałeś na Androidzie, bo WP jednak ma mniejszą bazę. Co do mojej drugiej propozycji to wiem, że BlackBerry OS 10 daje wsparcie aplikacjom Androida, a ponadto jest do całkiem inny (ciekawy) system.

(Majkell17) #5

A co z Apple?

(Krzysztofbanas) #6

Za tą cenę możesz mieć iPhona 4S czyli nie najnowszego. Ma nieco mniejszy ekran od powyżej zaproponowanych przeze mnie smartfonów. Świetny aparat czy jakość wykonania jak to u Apple ale według mnie jego największą wadą, która zawsze przekreśla u mnie produkty tego producenta to bardzo duża liczba aplikacji za które trzeba płacić. Bardzo dużo aplikacji, które w Androidzie możesz pobrać za darmo w iPhonach jest płatna. Ale też zależy czy Tobie to przeszkadza.

(Majkell17) #7

Ja nie potrzebuję dużo jakichś mega aplikacji, potrzebuje solidny telefon, który też nie straci dużo na wartości. Od aplikacji mam tablet na Androidzie :wink:

(Krzysztofbanas) #8

W takim razie daj znać co wybrałeś, chyba że masz jeszcze jakieś pytania  :smiley:

(Majkell17) #9

Temat wraca - jednak nie zdecydowałem się na nic póki co.. wracamy do androida - co do tej kasy byście polecili? Wszystkie systemy wchodzą w grę.

(lordjahu) #10

Jeśli Andek to stawiam na Samsung Galaxy S3 :slight_smile:

(dobrygosc) #11

Przychodzi mi kilka telefonów do głowy: HTC One (ale to za drogie) LG G2 (tutaj podobna historia. Porównaj sobie te dwa modoele: Sony Xperia T (średni koszt około 1200 plnów) oraz Samsung Galaxy S III (średni koszt 1350 plnów). Mają praktycznie takie same wyświetlacze. Oba są na androidzie. Aparaty powyżej 8 Mpx uznaję za wystarczające w telefonie. Pod względem wydajności też jest optymalnie. Sprawdź sobie tutaj porówananie tych dwóch modeli http://comperio.co/pl/telefony/sony-xperia-t-vs-samsung-galaxy-s-iii-gt-i9300.html i oceń sam.

(folusek) #12

jesli Samsung Galaxy s 3 to proponuję wersję z  "LTE" który ma 2GB ramu :slight_smile:

(tomeeek64) #13

Android:

Sony Xperia T
LG Swift L9 II

Windows Phone:

Windows Phone 8X by HTC (znany także jako HTC 8X)
Nokia Lumia 920
Samsung Ativ S

Osobiście preferowałbym Windows Phone 8X by HTC (chociaż takowego nie posiadam), jednakże wszystko zależy od gustu :slight_smile:

(Zagna88) #14

W tej chwili powinna już spaść cena Note II, skoro III jest w sprzedaży, więc może rozejrzyj się za nim? Świetny telefon, sam mam i używam i jestem naprawdę zachwycony. Mam go ponad pół roku, drastycznego spadku wydajności nie odnotowałem. Być może uda Ci się znaleźć telefon w tym przedziale cenowym, jeśli nie to warto trochę złotówek dołożyć.

(Mati Majka) #15

Jak dla mnie to 4s jest lepszy niż 5 :wink: 5 jest już taka tandetna, plastikowa, trzeszcząca w rękach. 4s sprawia wrażenie dobrego sprzętu + to jabłko jednak - wszystko co na niego dedykowane - będzie śmigać bardzo płynnie.