Jaki smartfon do 500 zł?

Witam.

Moja siostra uparła się na telefon z dotykowym wyświetlaczem i morduje mnie od kilku dni, żebym jej czegoś poszukał.

Przeglądając oferty allegro najbardziej spodobał się jej Sony Ericsson Xperia Arc S.

Co myślicie o tym telefonie? Co innego ewentualnie można kupić?

Jaki system preferujecie? Android czy może Windows Phone? Nowy czy używany?

W tej cenie można znaleźć nówkę Lumię 520 lub przy odrobinie szczęścia Lumię 620. Ich prędkość działania jest wyjątkowo przyzwoita biorąc pod uwagę cenę, aplikacji też nie brakuje, lecz trzeba się trochę przyzwyczaić do tego interfejsu i odejść od niektórych nawyków, lecz wydaje mi się, że warto.

Arc S to już stary telefon z malutką pamięcią na aplikacje, a te nówki sztuki na Allegro to pewnie odnawiane egzemplarze z Chin, więc raz, że długi czas oczekiwania, dwa - brak pewności, że dostaniemy w pełni działający egzemparz, a trzy - w większości przypadków gwarancja jest realizowana właśnie w kraju, z którego pochodzi dany telefon, więc z reguły kupujący na swój koszt musi wysłać urządzenie do Chin i czekać miesiącami.

Z używanych na Androidzie można poszukać Galaxy S Advance, HTC Desire X lub Galaxy Ace 2. Dosyć dobre smartfony w tej cenie.

Dzięki za zainteresowanie temat.

Telefon musi być nowy. System raczej bez różnicy, siostra nie zainstaluje pewnie nawet jednej obcej aplikacji. Galaxy S Advance polecałem jej osobiście, niestety nie podoba się jej :smiley: Galaxy Ace 2 był brany pod uwagę ale ze względów wizualnych uparła się na ARC. W ARC dziwiło mnie to, że jedne nowe sztuki na allegro kosztuję ~ 900 zł a inne “nowe” kosztuję ~ 500 zł. Nie które wg. opisu są faktycznie odnawiane ale można też spotkać egzemplarze niby fabryczne, nowe do 500 zł. Nokię Lumię 520 posiada mój kolega i sąsiadka, mi osobiście nie bardzo przypadła ona do gustu i siostrze raczej też bo kręciła głową widząc ja na allegro. Mnie np. bardzo podoba się Nokia N8, niestety to nie ten poziom budżetowy.

Wpadłem jeszcze na taki pomysł… Może Huawei Y300 bądź G510? Bardzo dobre telefony z przyzwoitymi parametrami. Wykonanie również na wysokim poziomie. Za 500zł bez problemu można dorwać Y300, lecz z G510 będzie troszkę ciężej. Co do tej XPERII ARC S to te za 500zł są wszystkie odnawiane i w przypadku gwarancji praktycznie nie opłaca się wysyłać telefonu, a gdy jeszcze nie daj Boże uznają usterkę z Twojej winy to już w ogóle po telefonie…