Jaki smartfon flagowy z QI i dobrym audio?

Witam!
Jaki smartfon posiadający dobre audio (Dolby Atmos lub inny EQ) oraz indukcję?

Znalazłem z necie takie:
Oppo Find X5 Pro;
Asus Rog Phone 7 (nie ma niestety indukcji);
Xiaomi 13;
OnePlus 10 Plus;
Samsung S23+.

Może coś innego zaproponujecie? Dla mnie najistotniejsze rzeczy w kolejności malejącej to:

  • Indukcja ze względu na niepełnosprawność;
  • Audio;
    -Wydajność
  • Bateria;
  • Ekran.
  • Aparat;
    Brak śmieci Adware w systemie - zawsze można wgrać stock ROM, nie operatorski.

Z góry dzięki :slight_smile:

Nie możesz przełożyć tej taniej stacji ładującej (Manty albo Mediona) do Asusa, najwyżej będzie się ładował z pół dnia jak ona miała 5 W.

Pewnie brdzie dzialać nawet po włożeniu pod silikonowy case.

https://allegro.pl/kategoria/ladowarki-bezprzewodowe-147162?string=adapter%20do%20ładowania%20indukcyjnego&order=p

Dobre audio? Wszystko odrobinę lepsze, takie samo. Masz Aptx po BT, masz Atmos, ale to lepsze i gorsze nie jest. O lepszym, to by można mówić jak telefon ma Jacka i własny przetwornik do niego, ale to stereo. Dolby tam brak.

Baterie najlepsze i najszybciej się ładujące ma Realme. Niektóre modele dosłownie w oczach się ładują. Ja swój zostawiam np. do ładowania rano, jak idę umyć mordę i kły, a jak wracam jest pełny.

Ładowanie bezprzewodowe jest sporo wolniejsze w telefonach. Mając poprzedni nie korzystałem praktycznie, bo to kilka godzin trwało, i kupując kolejny olałem tą funkcje. Jak rozumiem kłopoty z precyzją u ciebie, bywa i tak. Wiem coś o tym, bo dużo osób po wylewach, albo z chorobami takimi jak parkinsona i podobne, niszczy gniazda w. tabletach telefonach. Rozwiązaniem jest magnetyczna końcówka. Dobra, załatwia problem. Wystarczy zbliżyć kabel w okolice gniazda i sam podłącza.

Ekrany OLED są we wszystkim nowszym,. trochę droższym ok. wszystko od 2k w górę ma na tyle ok. że różnice widzą głównie testerzy.

Jeśli chodzi o wydajność to absolutne minimum to snap 778G. Ale to trochę IMHO już za wolne, wiadomo topowe będą lepsze. Mi bardzo spodobał się Mediatek 8100. Bardzo zacny chip, chłodny, oszczędny i wydajny, a do tego tani jak barszcz.

Xiaomi jakiś czas temu odleciało i ich soft zszedł mocno na psy. Samsunga nie lubię, bo za bardzo ma namieszane w systemie swoimi mądrościami, co powoduje szybko, że staje się ślamazarny.

Nie lepiej DAC wpięty po USB? Telefony potrafią mieć własne „inteligentne” equalizery, które jednym się podobają a innym nie.

Jeżeli nie masz problemu z tym, że ładowanie bezprzewodowe jest wolniejsze to OK. Ja lubię kable magnetyczne. Fajne połączenie wygody z szybkością. Jak dobrze dobierzesz etui to końcówki magnetycznej wpiętej do telefonu praktycznie nie widać.

Oczywiście kabel musi wspierać standard szybkiego ładowania, który masz w telefonie. Inaczej może „dogadać” niższy prąd ładowania, np 70% czy nawet 40% z tego co telefon potrafi przyjąć na fabrycznym kablu.

Ktoś miał okazję pobawić się jakimś telefonem Honor z usługami Google?

@wasabi1084
Mi Atmos się podoba. UIżąywam tego na onecnym S20 FE 5G i jest git. Wydajność Samsunga? Mam może 70 aplikacji, reset nigdy nie był wykonywany - bo po co - i jest gir.

Ja Parkinsona nie mam :open_mouth: Niepełnosprawność wrodzona. QI używam od czasów LG V30 i na noc jest OK. Podłączam też do PC czasem i podczas pracy ładuję.

Kable magnetyczne? :open_mouth: Wow, ale czad :dagger: Przesyłają też dane?

Wydajność flagowa musiałaby być, gdyż operuję na video 1080p 60 FPS.\

Xiaomi - masz rację, to MIUI 14 jest takie - no jakby to ująć - przereklamowane (chyba) i no… chińskie. Soft od Samsunga jest OK dla mnie, jednak coś nowego może wezmę - nie wiem - ponieważ kanał na YT mam nt. tego wszystkiego. Jest, jaki jest, ale czymś tam się zajmuję :smiley:

@Bradlee DAC podpięty po USB OTG? No i kolejne - pewnie niemałe - koszta…

@krystian3w Jakiej stacji, jak mój obecny S20 FE 5G ma QI wbudowane na płytę główną?? :smiley:
:open_mouth: Ach, link jest :smiley:

@krystian3w ADAPTER ODBIORNIK ŁADOWANIA INDUKCYJNEGO TYPU-C - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl
Gdzie to podpiąć, do telefonu, czy ładowarki i potem do gniazdka? Chyba do ładowarki… Są też z MicroUSB? Dowiedziałem się: to wpinamy do telefonu i ten czarny prostokąt na ładowarkę QI.

Tak, to takie same kable jak każde inne, tyle że wygodniejsze do podpinania. No chyba, że lubisz używać telefonu na kablu, to wtedy połączenie magnetycznie może się rozpinać jak będziesz manipulował telefonem.

Jest kilka standardów/producentów, jako pierwszy kupiłem Essager i one są droższe ale też ładnie wykonane i chyba nie ma tańszych pasujących zamienników wtyczek z innych firm. Potem kupiłem Basseus, wcale nie gorszy a był tańszy. Potem do Basseus dokupiłem zgodne końcówki z innej firmy, tj TOPK. Fajnie mieć kilka końcówek do różnych urządzeń. Najtańsze, trochę na początku zdawały się gorzej spasowane ale używam już jakiś czas i jakby się dotarły i wskakują gładko.

Sprawdź dokładnie co kupujesz, bo tych kabli jest „miliony”. Są też kable magnetyczne typu „tylko zasilanie, bez danych” albo takie tylko dedykowane do Huawei a inne do Samsunga itp (technologia szybkiego ładowania inna, we wtyczkach są chipy) - więc trzeba sprawdzać.

Jest tego od groma np znajomy wspomianł że w tym siedzi chip DragonFly Series · AudioQuest który on ma w jakimś dosyć drogim sprzęcie HIFI.

Czy taki DAC za 700zł to jest potrzebne? Ja nie wiem, może jak się ma jakieś ekstra słuchawki za więcej niż 500zł? :] Nie mam takowych więc nie powiem. Mogę tylko powiedzieć, że moje słuchawki za 350zł grają lepiej na zewnętrznej karcie muzycznej niż tej zintegrowanej w PC.

Znowu jak używasz słuchawek BT, to przecież wszystko zależy od przetwornika który jest w słuchawkach a smartfon musi tylko potrafić kodować w AptX albo lepiej jeżeli naprawdę jesteś wyczulony na kompresję stratną, to zainwestuj w smartfon z LDAC i słuchawki z LDAC.

Ja to mam takie zdanie że muzyki się po prostu słucha. Czasami kręci mnie bezstratna jakość Tidal a czasmi podepnę moje stare słuchawki BT które kupiłem za 90zł i jestem zadowolony. Po prostu trzeba iść za tym co się podoba. Lubisz Atmos - słuchaj, bo widocznie to dla Ciebie dobre. Masz tzw purystów którzy poruszenie pokrętłem od basu czy sopranu uważają za bluźnerstwo i takich co mają powłączane wszystkie efekty 3D, przestrzeni, krystalizery equalizery i wtedy im fajne :slight_smile:

Na noc? Mi telefon ma się ładować 15 minut a nie po nocach. :wink:

To jest tylko do głośników, chodzi o efekty w filmach i w zasadzie wszystko nowsze to obsługuje.

Tak, są i takie.

To jest obsługiwane sprzętowo, 1080p 60fps to żadne wyzwanie.
Wystarczy sprawdzić ile pociągnie dany procesor w specyfikacji i wiadomo, czego się spodziewać. Natomiast wadą znaczącą Snapa którego miałem ostatnio, była spora temperatura i z tego powodu spadek wydajności.
Przed zakupem warto sprawdzić, jak to wygląda.

Jak masz słuchawki za te 2000zł, albo kolumny za 10 000zł, to tak, trochę czuć różnicę. No i jeszcze słuch trzeba mieć sprawny i materiał źródłowy.

A co myślicie o Sony Xperia 5 V lub 1 V? 1 V jest droga trochę.

A co myśleć? 5 V jak to Sony w telefonach dzisiaj, czyli damy wydajny procesor, oszczędzimy na pamięci i dysku, damy przeciętny aparat, ekran z batami po bokach, niczym tory tramwajowe i ludzie, 30W ładowanie, przecież to trwa wieki. W zasadzie znając Sony, to będzie w miarę ok, nie będzie się do czego zbyt mocno przyczepić, ale kto dzisiaj kupuje telefon Sony? To jest przeciętniak wyceniony jakieś 20% więcej za markę.
1 V prawie dorównuje Chińczykom.

W ogóle w tym roku smartfony są raczej nędzne. Nic ciekawego nie wyszło i drogo.

Co ja myślę? No kiedyś używałem M5 i jak na tante czasy ta seria średnia M była ok. Wg. Mnie aparat był. Sztos. Teraz? Wydaje mi się, że Xperie są za drogie i takie… No, mało popularne, zgadzam się z tobą. Ci do softu, co niby prawie czysty Android, ale wydaje mi się zasmiecony funkcjami foto.

Odświrźam.

Jaka Wasza opinia nt. Motoroli Edge 40 Pro?

Bardzo fajny telefon. Tylko etui sobie do niego koniecznie jakieś trzeba kupić, bo jest w ręku jak mydło, a do tego dosyć delikatne krawędzie ma. Brakuje też chyba funkcji ekranu stale włączonego.
Cena poniżej 4 koła od biedy jest ok. Obiektyw główny też chyba dali starszy, i raczej dobrze.
Ja tam bym nie kupił, ale sądzę, że telefon jest ok.

Za chwilę pojawi się Realme GT5, powinien w podobnej cenie oferować mocniejszy procesor, lepszy ekran, szybsze ładowanie, więcej pamięci, lepszy aparat, zoom optyczny i jak to w Realme, całkiem schludny system, bez większych udziwnień i niedociągnięć. Zobaczymy co będzie.

Starczy na lata, ale trzeba uważać żeby przez przypadek nie kupić wersji Neo bo one ładowania indukcyjnego nie mają.

Głupoty gadasz, jak zwykle. GT5 ma mieć procesor ten sam co w Edge 40 Pro. I tego GT5 mają być dwa warianty, z 12G ramu i z 16G, pytanie która u nas będzie dostępna. z 16G ramu to wolałbym już wziąć Asus Zenfona 10 bo ma 16/512 (ma indukcję).

Edge 40 Pro - Qualcomm Snapdragon 8 gen 2

Relame GT 5 - Snapdragon 8 Gen 3.

I po co kłamiesz? Nie zwykle, tylko czasami. I nie gadam, tylko jeśli już, to napisałem.

Starczy, to może być uwiąd, albo zanik pamięci. Zapewne miałeś na myśli, że telefon wystarczy na jakiś dłuższy czas.

Jeszcze zapytam o Galaxy S23+. Obecnie używam S20 FE 5G. Ktoś tego S23+ posiada? Jeśli tak, to niech się wypowie.

GT5 ma mieć gen 2 a to o nim mowa. Gen 3 ma mieć GT5 Pro.

Całkiem możliwe, że masz rację, aczkolwiek chwilo to jeszcze trochę spekulacje.

Odświeżam.
W ogóle warto dopłacać do Galaxy S23+ względem S23?

Jak dopłacisz, będziesz miał trochę większy ekran i akumulator będzie dorównywał chińczykom.
Ładowanie niestety nadal średniowiecze, 45W, ale bez plusa jest kamień łupany, 35W.
Przynajmniej producent zaleca takie artefakty do ładowania.

Kurcze-belle :smiley: Ciężko zdecydować, powiem Wam.

Szczerze, gdyby taki Smart Switch przesylał na inne telefony, innych marek, to bym zmienił markę, bo to z punktu codziennego użytku nieistotne, ale byloby coś nowego na mój kanał YT. :slight_smile:

Taki Asus Phone Clone przenosi aplikacje? Może inni producenci też mają takie „klonery”?
Widziałem jeszcze Asusa ZenPhone 10.