Jaki smartfon nowy/używany z Androidem do 800zł (1000zł)?

Cześć,

Poszukuję telefonu nowego lub używanego o parametrach jak poniżej. Moje opisy szczegółów można pominąć. Mam swoje typy, mam nadzieję, że pomożecie w słusznym wyborze.

 

System: Android

Rozmiar wyświetlacza: 5-5,5’’ (optymalnie 5,1-5,3’’)

Pamięć RAM: minimum 2GB (optymalnie 3GB)

Budżet: do 800zł (tak szacuję, jeśli ktoś mnie przekona, że warto wydać 1000zł to tak zrobię).

 

Najważniejsze dla mnie wymagania:

1.       Dobrej jakości aparat – nie znam się na fotografii. Zależy mi aby zdjęcia były dość „ostre i wyraźne”. Robię głównie na „auto” i  raczej w dobrym oświetleniu. Mam chwilowo w użytkowaniu SGS5 Neo, gdzie zdjęcia IMO wychodzą bardzo przyzwoite, chciałbym aparat na minimum takim poziomie. Potrzebny głównie do „skanów” dokumentów, trochę zdjęć na olx, allegro, mms, czasem trafi się jakieś zdjęcie z wakacji. Nie zawsze mam przy sobie lustrzankę, a aparat w telefonie to najczęstsze co mam pod ręką. Jest też wygodniej i szybciej.

2.       4G/LTE – najlepiej w obydwu pasmach 800MHz i 1800MHz - planuję przeprowadzkę (na wioskę), nie wiem jak tam będzie działała sieć, może będę musiał zmienić operatora, telefon może być też chwilowo „głównym” dostawcą internetu do domu, więc to ważna dla mnie kwestia.

3.       Wsparcie producenta lub xda – najlepsze byłoby wsparcie takie jak mają Xiaomi, ewentualnie znane flagowce (2, 3 duże update’y), telefon ma działać przez 2-3 lata na w miarę aktualnym sofcie. Niejednokrotnie rootowałem telefony, odblokowywałem bootloadery czy wgrywałem inne romy, więc z tym sobie poradzę.

4.       Nawigacja – punkt równie ważny co wszystkie poprzednie. Dużo jeżdżę na mapach Google’a + Yanosik, kwestia aby dość szybko łapał „fixa”, nie za często się gubił i stabilnie trzymał pozycję.

5.       Bateria – aby wytrzymywała chociaż 1 dzień, zwykle mam gdzie doładować, ale różnie to bywa. Często włączony internet mobilny plus gps. Nie noszę powerbanków ze sobą.

6.       Ogólna płynność systemu – telefon wykorzystuję w wielu aspektach: foto, internet pakietowy/wifi, router,  navi, dużo różnych appek, gmail, dokumenty, filmy sporadycznie. Wolałbym aby to wszystko śmigało jak trzeba.

7.       Nie słucham muzyki, ani na słuchawkach, ani na głośniku. Tutaj nie ma dla mnie większego znaczenia jaki przetwornik etc., aby tylko nawigacja głośno gadała, czasem znajomym jakiś filmik z yt pokazać. Tyle.

8.       Nie gram. Jakaś prosta gierka na pół roku.

 

Moje typy:

SGS5 /nowy – plus za AMOLED i rozmiar ekranu, minus za jakość wykonania, ścieralność ramek…

SGS6 /używany -?

LG G4 /używany/nowy? – plus za aparat/ plus i minus za ekran QuadHD, który wykańcza baterię

Xiaomi Redmi Note 3 Pro /nowy – plus za soft, minus za aparat, pełne lte.

Huawei  P8/P9 (lite)?

Sony?

Inne, jakie?

 

Co możecie doradzić?

Z góry dzięki.

 

Ja obecnie używam Moto X Play. Ma on 5,5 cala, 2 GB RAM i 16 GB pamięci (wolne około 11). Co do twoich wymagań to:

 

  1. 21 px z tyłu i 5 z przodu - zdjęcia wychodzą bardzo ładnie. Nie ma się do czego przyczepić.

  2. Jest i działa szybko.

  3. Jest wsparcie, aktualizacje szybko wychodzą … choć oczekiwanie na zapowiedziane dla tego modelu 7.1.1 się ciągnie w nieskończoność .

  4. Szybko łapie satelity, dokładnie namierza.

  5. 3630 mAh robi swoje - spokojnie wykrzesasz 2 dni na baterii, więcej jak się postarasz. 

  6. Działa szybko i płynnie. Mikroprzycięcia są w wymagających grach. W końcu to czysty / bez modyfikacji android :slight_smile:

  7. muzyka jak i głos z głośników bardzo ok.

  8. to dłużej bateria pociągnie :slight_smile:

 

Nówki na gwarancji chodzą po ok. 1199 zł. Gdybyś się do tego modelu przekonał to niedługo bede go sprzedawał.

p9 lite - fajny aparat, nie zacina się, dobrze działa nawigacja, bateria jest wytrzymała (orzy srednim użytkowaniu do pełnych dwóch dni czasami trzech) gdy jest maksymalnie “męczony” (internet, gps, różne aplikacje, hot spot)  to również wytrzymuje więcej niż powinien - ponad 1 dzień :P 

Zgadzam się P9 lite to bardzo dobry telefon. - szczegółowy i jasny wyświetlacz Full HD, znakomicie działający skaner linii papilarnych, dual SIM, dobra jakość zdjęć z aparatu tylnego, poręczna i smukła obudowa, płynne działanie systemu i atrakcyjny interfejs, dobra jakość dźwięku z wyjścia słuchawkowego ,czas pracy.

http://www.x-kom.pl/p/307794-smartfon-telefon-huawei-p9-lite-dual-sim-czarny.html

Zdecydowanie chwilkę bym odczekał jeśli można, stanieć mają samsungi z racji nie tak odległej premiery s8 już teraz ich cena poszła trochę w dół.  Z huaweii byłem bardzo zadowolony może pza aspektem działania gps choć odnoszę się tu do modeli p8. 

moja bratowa teraz kupowała p9 lite w sferisie na raty bo mają akurat 0% , trochę się nim pobawiłem i z opini brata i bratowej dalej podtrzymuję że jest godny polecenia :stuck_out_tongue:

Jeszcze chwilę wstrzymam się z wyborem telefonu, z tego co mi wiadomo Lg i Samsung mają wypuścić swoje nowe flagowce, wówczas starsze modele powinny przez to być tańsze.

 

P9 lite - wszyscy go polecają, jak trafię na niego na wystawce to się nim pobawię. Mam porównanie tylko do P8 Lite i to był zaledwie przyzwoity telefon, niczym szczególnym mnie nie zachwycił.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

polecam moto x play, a poza tym x style jest w dobrej cenie http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/lenovo-moto-x-style-bamboo.bhtml?from=ceneo&p=999.00&cr=0&t=20170126-0930&1098358

W sumie to niemal identyczne bebechy można znaleźć w tańszym honor 7 lite sytuacja podobna jak w lg x mach i lg g 4. 

pewnie masz rację :slight_smile: ja bym jeszcze polecił galaxy J5 :slight_smile:

Zdecydowanie Huawei P9 Lite. Solidny i niezawodny telefon które spełnia wszystkie twoje wymogi.

Nowe Samsungi są dosyć drogie.

P9 lite ma bardzo dobre opinie i naprawdę bardzo dużo osób go poleca.

No to nie zaskoczę - P9 lite. :slight_smile:

Ostatnio kupiłem go synowi. Zakup był oczywiście nie z przypadku, ale z przemyślanego wyboru, syn jest bardzo zadowolony i wyraża się o nim bardzo dobrze. Sam się pobawiłem i też mam takie zdanie.