Jaki smartfon wybrać, cena ~800zł

Witam, mam okazję zakupić smartfon. Poprzednio urzywałem ZTE Grand X In sprawował się od świetnie spełniał moje oczekiwania, lecz jego żywot się wyczerpał. Teraz potrzebuje normalnego smartfona do użytku. Od razu mówię że nie zależy mi na super maszynie do gier. Chodzi mi bardziej o surf w necie, smsy, rozmowy. Moje jedyne kryteria to: 

  • wyświetlacz 5’’ - 5,5’’ cala,

  • dobra żywotność baterii,

  • przynajmniej 8 mpix aparat

  • płynne użytkowanie (minimum 2 rdzenie ale z ogniem),

Proszę o wysyłanie swoich typów. Z góry dziękuję.

 

Jeśli jest jakiś świetny model którego można kupić taniej lecz używanego również jestem otwarty na takie dile.

 

PS. Ostatnio zainteresował mnie nowy model  Meizu M1 Note,  jest świetny, ale wiem że i tak bym nie wykorzystał go w pełni. I budżetowo trochę za wiele jak dla mnie. Chodź to jest nadal moje wyjście awaryjne. 

 

W tej cenie to Motorola Moto G2, Lumia 735, myPhone Luna albo LG G2mini.

 Motorola Moto G2 albo myPhone Luna

A może Xperia Z1? Nowe kosztują już ~900 zł, to używkę spokojnie poniżej 800 zł dorwiesz. A telefon ma bardzo pozytywne opinie. Sam mam Z1 Compact i jest to świetny telefon. Przy moim użytkowaniu bateria spokojnie wystarcza na lekko ponad 2 dni, telefon jest szybki - nie ma mowy o freezach, no i dostaje aktualizację do Lollipop :]

A nie myśleliście  żeby kupić coś a’la Sony Xperia M2 Aqua? Ja mam jestem dosyć zadowolony z niej. 

Sam raczej nie kupiłbym telefonu marki Meizu. Wprawdzie również słyszałem o nim dobre opinie ale nie mam zaufania do takich chińskich marek.Zwykle okazuje się,ze telefony nie są dobrze wykonane.

Z rankingu telefonów: http://lepsze.co/ranking/telefony-komorkowe wynika,że obecnie najpopularniejsze są dwie marki .Samsung oraz LG. Sam postawiłbym w tej cenie  te modele:

Nokia 735

HTC One

Lg G2 

Motorola Moto G 2 gen

Najbardziej polecałbym Lg G2 na allegro bez większych kłopotów można znaleźć ofertę w tym przedziale cenowym http://allegro.pl/oryginalny-lg-g2-d802-16-gb-czarny-bialy-i5340714743.html Aparat bardzo dobry 13Mpx, duży czytelny ekran bateria też powinna starczyć na 2-3 dni.  Motorola Moto G 2 też dobry telefon ale jednak parametry ma trochę gorsze. Co do chińskich produkcji mam mieszane zdanie zwykle nie polecam ich produkcji ale przez jakiś czas pracowałem na Xiaomi Redmi 2 i tak naprawdę nie było wielu rzeczy do których mógłbym się przyczepić, całkiem solidny wynalazek państwa środka.